MİNİK RESSAMLAR YETİŞİYOR

Bolu Fotoğraf Sanatı Derneği, Elmer Çocuk Etkinlikleri Atölyesinin minik öğrencilerine ev sahipliği yaptı.

Bir etkinlik kapsamında Bofsad Sanat Merkezine velileri ile birlikte gelen minikler kendilerine ayrılan bölümde hep birlikte resim yaptılar.

Tuvallerinin karşısına geçen minik ressamlar, paletlerindeki renklerle hayallerini boyadılar. Adeta büyük bir ressam edasıyla fırçalarını tuvale süren minikler keyifli anlar yaşadılar.

Miniklerin öğretmeni Kübra Kabadayı bu tür çalışmaların, çocuklarda erken yaşlarda iş birliği yapma, ekip ve sınıf bilincinin gelişmesine yardımcı olduğunu olduğunu söyledi. Kübra Kabadayı, “Sabretme, saygı duyma ve kendini kontrol edebilme gibi beceriler çocuklarda bu yaşlarda gelişir. Problem çözebilme becerisini çocuklar bu yaşlarda kazanır. Ayrıca bu tür etkinlikler çocuklar için sosyal ilişkiler kurumada, kendini ifade etme ve arkadaşları ile birlikte olabilme aracıdır. Benim her türlü çalışmamda desteklerini esirgemeyen, özverili katkıları için kardeşim Büşra Kabadayı’ya da teşekkür ediyorum” dedi. ” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420