Süleyman Ak Hayata Veda Etti

Bolu’da Okul Müdürlüğü, öğrenci yurt müdürlüğü de yapan Öğretmen Süleyman Ak 76 yaşında hayata veda etti.

Bolu’da Okul Müdürlüğü, öğrenci yurt müdürlüğü de yapan, İslam alimlerinin hayatlarını inceleyip, bu konuda çalışmaları olan Öğretmen Süleyman Ak, kalp yetmezliğine yenik düşerek vefat etti.

12 Kasım Depremi’nde Bolu’da İhsaniye Mahallesinde yıkılan binada eşini kaybettikten sonra ömrünü üniversitede okuyan öğrencilere yararlı olabilmek için adayan, yurtlarda müdürlük ve yöneticilik yapan Süleyman Ak, çevresi tarafından sayılan sevilen bir kişiydi.

İslam âlimlerinin hayatlarını inceleyip, akaid ve fıkıhi konularda nakile dayalı ilimleri günümüze aktarma çalışmaları yapan eğitimci Süleyman Ak, Sakarya’da geçirdiği ameliyat sonrası 01 Ekim 2021 Cuma günü kalp yetmezliğine yenik düşerek, 76 yaşında vefat etti.

Merhum Süleyman Ak’ın cenazesi 01 Ekim 2021 Cuma günü kılınan ikindi ve cenaze namazına müteakip Şehitler mezarlığında ailesi,  sevenleri, öğrencileri ve arkadaşlarının katılımıyla toprağa verildi.

Merhum Süleyman Ak’a Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve sevenlerine sabırlar diliyoruz. Haber: Fatma Marmara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420