“Seni Gidi Beni” Bolu Seyircisiyle Buluştu

Tiyatroname oyuncuları tarafından sahnelenen “Seni Gidi Beni” adlı 2 perdelik komedi oyunu Bolu seyircisinden büyük beğeni aldı.


Bolu seyircisinide oyunun içine çeken, Nami Esatgil’in yazdığı ve yönettiği “Seni Gidi Beni” adlı 2 perdelik komedi oyunu Bolu Kültür Sanat Organizasyonu’nun organizesinde 29 Kasım Salı akşamı saat: 20.00’de Bolu Belediyesi Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde, Tiyatroname oyuncuları tarafından sahnelendi.


Nami Esatgil, İpek Tanrıyar, Murat Tavlı, Sibel Gökçe, Efsane Geçen, Zeynep Buse Kale’nin sahnelediği, iki perde interaktif aile komedisi “Seni Gidi Beni” oyununda, üç kadını ayrı ayrı kandırarak nişanlısı olduklarını inandıran çapkın Rüştü’ye, bu karmaşık ilişkide evde yardımcı olarak çalışan, kuzeni rolündeki Düriye yardımcı olmaktadır. Elektirik ustasının eve gelmesi ve elektirik akımına uğraması sonucu Düriye ile ruhları yer değişir. Kadınlarında plan dışı eve gelmesi de işlerin iyice karışmasına neden olur. Seyircininde zaman zaman oyunun içine alındığı vodvilde, izleyenler gülme krizine içine girdi.


“Herkeste acayip bir efor ve emek var”
Oyunun yazarı, yönetmeni ve aynı zamanda oyuncusu Nami Esatgil, oyun sonrası bilgi paylaşımında; “Biz zaten Bolu aşığıyız. Ben tiyatromu kurduğumdan beri Bolu Kültür Sanat Organizasyonu kurucuları Bülent ve Songül’e benim oyunlarımı Bolu’ya getirin dedim. Sağolsunlar onlarda beni kırmadılar. Sanıyorum Bolu seyircisi de bizi çok sevdi. Allah’a şükür gördüğünüz gibi her oyunumuz böyle doluyor. İnsanlar keyifle evine gittiği zaman, bizde keyifle kafamızı yastığa koyup, uyuyabiliyoruz. Tabii bu bir ekip işi gördüğünüz gibi herkeste acayip bir efor ve emek var. Bütün oyuncu arkadaşlarımı da tebrik ediyorum. Bolulu seyircilerimize de sonsuz teşekkürler.”dedi.


“Türkiye’nin her tarafına oyunlarımızla gidiyoruz”
Nami Esatgil; “Oyunlarımızla şu sıralar yurtdışına çıkmak şu sıralar çok zor. Nedeni yurtdışı Türklere vize vermekte zorlanıyor bu aralar pandemi dolayısıyla. Ama buranın akabinde 08 Aralık ve 16 Aralık da İstanbul’da iki oyunumuz var. Ardından Sakarya var. Yani biz Türkiye’nin her tarafına oyunlarımızla gidiyoruz aslında. Oyunumuza geçen sene başında başladık. İkinci sezonu, talep geldiği sürece de devam edeceğiz. Şu kadar süre oynayacağız diye bir şey söyleyemiyoruz. Talebe göre sevildikçe gider, 3 sene, 5 sene gider.” dedi.


“Kelle koltukta gidiyoruz”
Nami Esatgil, son olarak; “Yeni oyunlar çalışıyoruz. Birde ‘Çetin Ceviz’ adlı oyunumuz var. Ama ‘Çetin Ceviz’ oyununun prodüksiyonu biraz daha ağır olduğu için yani dekor götürmemiz gerekiyor, ben oyunda da söyledim, artan maliyetler dolayısıyla bir servise doluşup, dekorumuzuda yükleyip, kelle koltukta gidiyoruz. Allah hepimizin yardımcısı olsun.” dedi. Haber: Fatma Marmara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420