Bolu’da Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü Uygulamaları

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında 18.11.2021 tarihinde imzalanan protokol ilimizde de hayata geçti. 

Bolu Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen görüşmede Milli Eğitim Müdürü Dr. Cemil Sarıcı ve Bolu Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Mustafa Güven protokol çerçevesinde yapılacak çalışmaları ele aldı.

Öğrencilerin nitelikli ve standardı yüksek bir meslek eğitimi almalarını amaçlayan protokol kapsamında Bolu Organize Sanayi Bölgesinde Mesleki Eğitim Merkezi (OSB MEM) irtibat bürosu açıldı.

Bundan sonraki aşamada öğrencilerimizin ve gençlerimizin işletmelerde yapacakları iş başı eğitimlerinin koordinasyonunu ve sertifikalandırılması daha kolaylaşacaktır. Bu çalışmalar ilimizdeki genç işsizlerin sayısının azalmasına da katkı sağlayacaktır. Zira proje sayesinde Meslek Liselerinde eğitim gören öğrencilerimiz ile eğitim-öğretimin dışına çıkmış gençlerimiz sanayi kuruluşlarımızda daha fazla yer bulma imkânına kavuşacaktır.

Özellikle Mesleki Eğitim Merkezlerine kayıt yaptıran öğrenciler iş hayatına devam ederken aynı zamanda lise öğrenimini de tamamlama olanağına sahip olacaklardır. Bu konuda farkındalığın artırılması adına tanıtım faaliyetlerine çok yönlü olarak devam edilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373