Mengen Belediye Başkan Adayı Vural Turan, Mazbatasını Aldı

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde, Mengenli seçmenlerin yüzde 46.19 oranında oyuyla Mengen Belediyesi’nin yeni Başkanı olan Ak Parti’nin adayı Vural Turan mazbatasını alarak göreve resmen başladı.

Son iki dönem görev yapan Turhan Bulut’un ardından 31 Mart 2024 Seçimlerinden başarılı sonuçla ayrılan ve Belediye Başkanı olarak görev yapacak olan Vural Turan, Mengen’deki seçimi en yakın rakibinden 395 oy fazla alarak kazandı. 1.498 oy alarak Mengen’in yeni Belediye Başkanı seçilen Ak Parti Mengen Belediye Başkan Adayı Vural Turan, mazbatasını alarak görevine başladı.

Atatürk Caddesi üzerinde Mengen Belediyesi binası önünde başlayan törene Mengen Belediye Başkanı Vural Turan, Ak Parti İlçe Başkanı Arif Oktay Cantürk, Ak Parti İlçe Teşkilatları, yeni dönem belediye meclis üyeleri, partililer, Başkan Vural Turan’ın aile üyeleri, muhtarlar, belediye personeli, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ŞİMDİ MENGEN İÇİN ÇALIŞMA ZAMANIDIR

Belediye binası önünde kısa bir konuşma yapan Vural Turan “Burada yeni seçilen Ak Parti Belediye Başkanı Vural Turan olarak Ak Parti İlçe Başkanıma, Gençlik Kolları Başkanıma, Kadın Kolları Başkanıma, bütün teşkilatımıza, muhtarlarımıza, emeği geçen tüm halkımıza gösterdiği ilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum. Herkes bizlere hakkını helal etsin. Yeni bir yola çıkıyoruz. Seçim bitmiştir, şimdi Mengen için çalışma zamanıdır. Bundan sonra A Parti, B Parti veya C Parti yoktur, sizler beni tanıyorsunuz. Herkes elini taşın altına koyacak, Mengen için birlikte ne yapabiliriz ve ne yapmalıyız. Herkes bunun arayışı içinde olsun. Hepimiz birbirimizi kucaklayacağız ve kardeşlik çerçevesinde memleketimize hizmet için buradayız. Ayrımcılık yok, kişileştirme yok, hep birlikte sırt sırta vereceğiz ve bu memleketi yükselteceğiz. Ayrıca buradan bana yardımcı olan sevgili aileme ve özellikle de sevgili eşime çok teşekkür ediyorum.

Bu memleket hepimizin, biz burada yaşıyoruz, burada büyüdük ve burada öleceğiz. Ben kimseye ayrımcılık yapmam, benim tek tabiatım vardır ben çalışmayı severim. Adaletten Allah şaşırmasın. Hayırlısıyla ömrümüz yettiğince bunu devam ettirmeyi nasip eylesin. Hepinize çok çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından yapılan duaya vatandaşlar eşlik etti. Mengen İlçe Seçim Kurulu’ndan mazbatasını teslim alan Vural burada halkı selamlayarak katılımcıların sevgi gösterileri eşliğinde devir teslim töreni için Belediye binasına geçiş yaptı.

TURAN, BELEDİYE BAŞKANLIK MÜHRÜNÜ ALDI

Belediye Başkanı Vural Turan’ı Mengen Belediyesi girişinde belediye personeli karşıladı ve birlikteki heyetle makam odasına geçildi. Burada yeni başkan ve heyeti bizzat Turhan Bulut karşıladı. Belediye Başkanı odasında gerçekleşen devir teslim töreninde eski başkan Turhan Bulut kısa bir konuşma yaptı ve başkanlık mührünü yeni başkan Vural Turan’a takdim etti.

Turhan Bulut konuşmasında “Değerli arkadaşlar, 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri sonucunda yeni belediye başkanımız Vural Turan Bey’i, tüm siyasi partilerden meclise seçilen arkadaşlarımı yürekten kutluyorum. Seçimin bir galibi olur, o galip artık Vural Turan’dır. Belediyeye 10 yıl boyunca başkanlık yapan Belediye Başkanı olarak başım dik geldim, başım dik ayrılıyorum. Ben Belediye Başkanı olarak belediyenin kapısından içeri haram sokturmadım ve belediye başkanı olarak rüşvet, yolsuzluk ve ahlaksızlığa asla müsaade etmedim. Çünkü bize 1948 yılından bu güne kadar emeği geçen belediye başkanlarımızın burada kemiklerini sızlattırmadım. Bunu samimiyetimle söylüyorum 1983 model bir arabam var onunla geldim, onunla dönüyorum. Mengen’den hiç kopmayacağım, Mengen’le sürekli birlikte olacağım. Belediye Başkanlarımıza hep şunu söyledik, siz hangi partiden olursanız olun Mengen’in Belediye Başkanısınız. Ben 2014 yılında seçildiğim zaman rozetimi çıkarttım ve bu güne kadar da rozetimi hiç kullanmadım, hiçbir ayrım yapmadım. Çalışan personelim bana Osman Başkan’dan beri devam ediyor. Bir tane personelimin işine son vermedim, bir tek kişi hariç ona da son vermedim ama o kendisi isteği ile ayrıldı.

Biz bu toprağın evlatlarıyız. Bu toprakta neler yaptıysak bu toprakta kalacaktır. Onlarca eseri Mengen’e bırakmaktan büyük bir onur duyuyorum. Doğal gazla ilgili 2015 yılından beri çalışmalarımızın sonucunda Aksa Enerji’den getirdik ve bugün Mengen halkının yüzde doksanı doğalgaz kullanıyor. Mengen’e çok ciddi olarak Avrupa’nın birincisi Mengen Aşçılık ve Gastronomi Mutfak Sanatları Kampüsü’nü hayata geçirdik. Geldiğimizde bir tek 6 km yapılı yol vardı. Bu 6 km’nin üzerine 262 bin km kare yol yaptık. Mengen’e sosyal tesislerimizi yaptık. Osman Bey’in başlattığı 21 odalı otel konukevini yaptık. Mengen’in ikinci girişi Hastane Kavşağından Aşçılar Köprüsü’nü yaptık. Kültür ve Taziye Evlerini hayata geçirdik ve bunların devamı için bir dönem daha fırsat istedik ama olmadı. Ben inanıyorum ki yeni Başkan yaptığımız yatırımlara sahip çıkacaktır. Tek bir ricam var. Ben Osman Bey’den devraldığımda buradaki personelin yüzde doksanı Osman Bey tarafından koordine edilen personeldi. Ben kimsenin ekmeğiyle oynamadım. Belediye Başkanımızdan da rica ediyorum, kimsenin ekmeğiyle oynamayın. Sayın Başkan onurla haysiyetle on yıl yaptığım başkanlığı, büyük bir onurla, başım dik alnım açık, belediyemizin mührünü sizlere takdim ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Mühür teslimi sırasında duygu ve düşüncelerini dile getiren Mengen Belediye Başkanı Vural Turan, Turhan Bulut’a yeni hayatında başarılar dileyerek, şunları kaydetti: ”Bizler de bu görevin gerektirdiği şeklinde davranacağımıza Mengen halkının önünde söz veriyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından eski Başkan Turhan Bulut’u kapıya kadar uğurlayan Başkan Turan, makamında tebrikleri kabul etti ve fotoğraf çekimine geçildi.

Törenin ardından Mengen Belediye Başkanı Vural Turan yeni görevine resmen başlamış oldu. Kaynak: Mengen.gen.tr.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420