Bolu Belediyespor Karate Kış Okulu Başlıyor

Bolu Belediyespor Karate Kış Okulu kayıt ve çalışmaları başlıyor.

17 Temmuz Spor Salonunda haftanın 6 günü çalışmalar, farklı yaş gruplarına farklı saatlerde baş antrenörler İbrahim Damar, Emrah Sarıcaer yanı sıra asistan antrenörler Burak Coşgun, Esra Işık ve milli sporcular teknik ekibi ile devam edecek.

Kayıtlar antrenman saatlerinde 17 Temmuz Spor Salonunda yapılacak olup 0531 614 68 18 telefon numarasından bilgi almak mümkün.

Karate Nedir?

“Karate, savunma ve karşı saldırı hareketlerinin fiziksel yönleriyle gelişimini arayan bir Japon savaş sanatıdır.

Geleneksel karate eğitiminin temaları, zihinsel ve ahlaki yönleri, bireyin genel iyileşmesini hedeflese de, nihai hedef savaşmak ve kendini savunmadır. Bu eğitim gerekli disiplin ve sürekli çaba ile yoğrulur. Eğer karate nedir sorusu sadece bir cümle ile cevaplanmış olsaydı, en uygun yanıt “ilk saldıran olma” şeklinde olabilir. Bu, 1922’de Japonya’ya karate getiren ve modern karatenin babası olarak kabul edilen Okinawan Gichin Funakoshi’nin (1868-1957) bir cevabıdır.

Karate kelimesi iki kanji (Çince karakter) birleşimidir: boş, boş anlamına ve te, el anlamına gelir; Böylece karate “boş el” anlamına gelir. Karate-do, “yol / yol” anlamına gelen “-do” son ekini (“daw” olarak telaffuz edilir), karate’yi, kendini savunma uygulamalarının ötesine geçen yaşam biçimi olarak ima eder. Geleneksel karate-do’da, bir kişi rekabet etmeli ve kendisine karşı üstünlük sağlamak için çaba göstermelidir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420