Başkan ÖZCAN “Bolu Güney Çevre Yolu Neden Açılmıyor?”

Başkan ÖZCAN; Bir an önce yolun açılmasını temenni ediyorum.

Bolu Belediye Başkanı Tanju ÖZCAN Karayolları’na “Bolu Güney Çevre Yolu Neden Açılmıyor?”diye sordu.

Bolu Belediye Başkanı Tanju ÖZCAN, Güney Çevre Yolu’nun tamamlanmasına rağmen trafiğe açılmamasını eleştirdi. ÖZCAN, Karayolları tarafından yapılan yolla ilgili “Bu yol bizim tarafımızdan yapılmadı, açmayanda biz değiliz. Ama bir an önce bu yolun açılmasını temenni ediyorum.” dedi.

Bolu’da Güney Çevre Yolu olarak bilinen 2,9km. uzunluğundaki yol, hazır olmasına rağmen Karayolları tarafından araç trafiğine kapalı tutuluyor.

Bolu Belediye Başkanı Tanju ÖZCAN, beton bariyerlerle kapatılan yolda açıklama yaptı. “ Yolu Bolu Belediyesi değil, Karayolları yaptı”

Yoğun itiraz sonucu kotu düşürülen yolun bitmesine rağmen kapalı tutulmasını eleştiren ÖZCAN, “Değerli Bolulular burası Mudurnu yolu ile D-100 karayolunu birbirine bağlayan ve Karayolları tarafından imal edilen, geçmişte Çevre Yolu olarak planlanmış ama bizim vatandaşlarımızın itirazı sonucu kotu düşürülerek imal edilmiş bağlantı yolu. Bu yol uzun süre önce bitti. Ancak Karayolları her nedense beton bariyerlerle engelliyor.”dedi.

Kapalı yol hakkında asılsız söylentiler olduğunu söyleyen ÖZCAN, “Şimdi yanlış da bilgi var. Vatandaşlarımız diyor ki; ‘Bolu Belediyesi yolu yaptı, ancak açmak için seçim dönemini bekliyor. Hayır, böyle bir şey yok. Sağ olsunlar yolu Karayolları yaptı, ancak hangi gerekçeyle açmadığını bende bilmiyorum.”diye konuştu.

“Bu yolun üniversite yolundaki trafiği rahatlatmasını ümit ediyorum”

ÖZCAN, yolun trafiğe açılmasının önemine de değinerek, şunları söyledi: “Bu yol bizim için çok elzem bir yol. Niye elzem? Bu yolun paralelinde, yani batısında üniversite yolumuz var. En azından ağır vasıtaları tamamen buraya yönlendirmek suretiyle ki emniyetle de anlaştık, biz üniversite yolunda trafiğin rahatlamasını ümit ediyoruz. Tekrar söylüyorum; bu yol bizim tarafımızdan yapılmadı, açmayan da biz değiliz. Ama bir an önce bu yolun açılmasını temenni ediyorum.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373