Türkiye Yüzyılında 101 Proje İle Bolu Bir Adım Önde…Bu Projeler Bolu’yu Geleceğe Taşıyacak

‘Türkiye yüzyılında 101 proje ile Bolu bir adım önde’ lansmanı ve proje tanıtım toplantısıyla Bolu’yu geleceğe taşıyacak projelerini kamuoyuna açıklayan AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol, TV Bolu’da katıldığı programda proje detayları ile ilgili önemli bilgiler verdi.

Her fırsatta Bolu’yu çok sevdiğini ve Bolu’yu geleceğe taşımak için hazırladığı projeleri ekibi ile birlikte hayata geçirmek için sabırsızlandığını dile getiren AK Parti Bolu Belediye Başkan adayı Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol, uygulanabilir 101 projesi için 1 Nisan itibariyle çalışmalara başlayacağının sözünü veriyor. TV Bolu’da katıldığı programda konuşan Demirkol, proje detaylarını şu şekilde anlattı:

“HAYALİMİZİN VE VİZYONUMUZUN VİTRİNİNİ ORTAYA KOYDUK” 

“Tabii ki Bolu’muz çok güzel. Tabiatın kalbi. Ankara ile İstanbul arasında çok nezih bir yerde. Ben dünyada saygın illerden biri olma heyecanı ve hayaliyle yaşıyorum. Bolu’muz gerçekten bizim canımızdan çok sevdiğimiz memleketimiz. Bu projeleri de bu heyecanın temeliyle oluşturduk ve yaparken bir kaç noktaya çok dikkat ettik. Bunlardan en önemlisi bu 101 proje uygulanabilir olmalı. Tabii hayal etmeden hiçbir şey gerçekleşmez. Hayalimiz olan şeyleri yazdık ama hayalimizde olanın uygulanabilir olma kısmında da çok iyi çalıştık. Biraz da zaten lansmanımızın gecikme sebebi buydu. Burada bütün düşündüğümüz projeleri de koyamadık. İçine koyamadığımız ama hayaliyle zihnimizde yaşayan birçok konu var. Nasıl proje yapıldığını, nasıl uyguladığımızı zaten sağlık müdürlüğümüz de hemşerilerimizle de gördü. Burada bir hayalimizin ve vizyonumuzun bir vitrinini ortaya koyduk. Bizim vitrinimiz bizim vizyonumuz bu dedik. Burada olanların hepsini gerçekleştirmek, bunun dışında da yine gerçekleşme noktasında hayalimiz olan ve gerçekleştireceğimiz birkaç tane de sözünü beklediğimiz halde net cevabı alamadığımız için şu an onları yazmayalım dediğimiz çok kıymetli projelerimizde var. Buradakilerden bile daha heyecan getirecek olanlar var. Sayın Cumhurbaşkanımızın seçim beyannamemize koyduğu, seçim kazandığımızda gönüllü olarak yapılmasını istediği yemini biz meclis adaylarımızla birlikte heyecanla lansman törenimizde yapmış olduk. Bu bizim hem bugüne kadarki var olan duruşumuzun bir teyidi, hem de kazanacağımıza olan inancımız da göstergesi.”

EMEKLİLERE 5 BİN TL. İKRAMİYE…RAMAZAN BAYRAMINA YETİŞECEK 

Belediyedeki değişimi ilk önce emeklilerin hissedeceğini ifade eden Demirkol, önümüzdeki Ramazan Bayramında ihtiyaç sahibi emeklilere 5 bin TL ikramiye verileceğini söyledi. Demirkol, “Şu anda en önemlisi emeklilerimize katkı sağlayalım istedik. Emeklerimizle ilgili en önemli projemizi oluşturduk. Belediyemizin bütçesine baktık. Ekiplerimiz çalıştı, yoğun bir gayret sonrasında ‘neler yapılabilir’ diye düşündük. Söz verdik mi yapacağız. Çünkü biz burada ihtiyaç sahibi tüm emeklilerimize ihtiyaç listemizde perspektifimizi de geniş tutmak üzere yaş sınırı koymadık. Dedik ki; biz verme üzerine emeklilerimize verme gayretinde geniş kriterler tutalım. Bu geniş kriterlerle beraber her iki dini bayramımızda yılda beşer bin lira ikramiye ile emeklilerimize nefes aldıralım. Bunun yanı sıra emeklilerimizle ilgili ikinci konumuz da şu; bir vefa kart tanımlayacağız, tüm yaşlı çınarlarımıza, emeklilerimiz veya emekli olmayan yaşlılarımız da var, onlara vefa kart tanımladığımızda da içerisinde su faturasında % 50-%100’e giden indirimler var. İkinci olarak da belediyenin sosyal tesislerinden indirimli faydalanma veya ekstra puanlar yükleme, vefa kartına ayrıca 65 yaş altında ihtiyaç sahibi emeklilerimize de bu vefa kartlarla ulaşımda indirimler sağlama, bunu da hat sahiplerine yük olmasın çünkü onların da üstünde ciddi bir yük var beklediği olarak lanse edeceğiz ve onları rahatlatırken yine 65 yaş altı emeklilerimizi de rahatlatmak istiyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420