“Bağımsızlığımız, Vatanımız ve Bayrağımız İçin Mücadeleye Devam Edeceğiz”

MHP Bolu Belediye Başkan Adayı İlhan Durak, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısı ile bir mesaj yayımladı. Durak, Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde şehitleri saygı ve rahmetle anarak başladığı mesajında bu büyük zaferin gelecek nesillere de aktarılması gerektiğini vurguladı.

MHP Bolu Belediye Başkan Adayı İlhan Durak yayımladığı mesajda şu ifadeleri kullandı; “Çanakkale Zaferi; tarihi şan ve şerefle dolu büyük Türk milletinin en anlamlı, en parlak ve en şanlı mücadelelerden birini verdiği büyük bir kahramanlık destanıdır. Nitekim Merhum Şairimiz Orhan Şaik Gökyay bu destanı şu dizlerle ölümsüzleştirir: “Tarihin dilinden düşmez bu destan, Nehirler gazidir, dağlar kahraman, Her taşı yakut olan bu vatan, Can verme sırrına erenlerindir.”
Şükürler olsun ki hangi şart ve ahvalde olursa olsun bu aziz vatanı canı, kanı ve yarınları pahasına korumuş ve koruyacak olan büyük Türk milleti dimdik ayaktadır. Bundan 109 yıl evvel Bolu’dan, Edirne’den Kastamonu’dan, Hakkari’den Musul’dan, Kerkük’ten ve gönül coğrafyamızın nice beldesinden gelerek şehadet şerbetini içen 252 bin şehidimiz, bu toprakların sonsuza dek vatanımız olarak kalacağını tüm dünyaya ilan etmiştir. Bu gerçeği, dizeleriyle abideleştiren Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy, Çanakkale Savaşı’nda vatan savunması için her şeyini geride bırakmış kahraman askerlerimizi şöyle anlatır: Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş, asker! Gökten ecdâd inerek öpse o pâk alnı değer. Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor Tevhîd’i… Bedr’in arslanları ancak, bu kadar şanlı idi…
Çanakkale Zaferi’nde şan, şeref ve kahramanlık Türk askerine aittir. Anafartalar, Arıburnu, Conkbayırı, Gelibolu, Kanlısırt, Seddülbahir her yer dağlar, taşlar, ovalar ve daha nicesi, Türk askerini anlatır, onun ölümsüz kahramanlığına şahitlik etmiştir. Bizlere düşen görev ise bu aziz hatırayı en güzel şekilde anlamak ve anlatmaktır. Sevgili Bolulu hemşerilerimiz şundan emin olsunlar ki Çanakkale ruhunu kentimizin her yerinde yaşatacağız. Şehit ve gazilerimizin aziz hatıraları ve onların destansı kahramanlıkları sözde değil özde bir vatanseverlikle kentimizin her yerinde hayat bulacak.
Bu duygu ve düşüncülerle; Çanakkale Destanı’nın 109. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, can verme sırrına eren bütün şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden bütün gazilerimizi bir kez daha minnet ve şükranla anıyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420