SIRA GECESİ-2 TÜRKÜLERİ KONSERİNE COŞKUYLA EŞLİK EDİLDİ

Bolu Belediyesi Köroğlu Türk Halk Müziği Korosu’nun “Sıra Gecesi-2 Türküleri” konseri, salona tıka basa dolduran sanatseverlere muhteşem akşam yaşattı.

Şef Tahsin ARSLAN yönetimindeki, Bolu Belediyesi Köroğlu Türk Halk Müziği Korosu’nun “Sıra Gecesi-2 Türküleri” Yeni Yıl konseri, 16 Şubat 2024 Cuma akşamı saat: 19.30’da Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde icra edildi.

Program, konsere gelenlere çiğköfte, börek ve kurabiye ikramı ile başladı. Doğu ve Güneydoğu görseliyle hazırlanmış şark köşesinde oturan koro ve saz ekibinin yanı sıra, mizansen olarak sahnede de konser esnasında yine çiğköfte yoğruldu ve ikram edildi.

Sıra Gecesi Türkülerinin ilki 2022 tarihinde gerçekleşmişti. Büyük beğeni almasından dolayı Sıra Gecesi Türküleri Konserinin 2.si düzenlendi. 84 kişiden oluşan koro ve saz grubunun icra ettiği türkülere 750 kişilik salonu tamamen dolduran seyircilerde iştirak etti.

4 aylık çalışmanın ürünü potporilerle 42 (kırk iki)  Doğu ve Güneydoğu türküsü koro ve solo olarak seslendirilen konserde Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, ‘Urfanın Etrafı’ türküsünü söyledi. Ardından Köroğlu Türk Halk Müziği Korosu’nu kutlayıp, tüm koro üyeleri adına şef Tahsin Arslan’a plaket ve çiçek takdim etti. Haber: Fatma Marmara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420