Saadet Partisi, Bolu Belediye Başkan Adayı İsa Sayın, BGC’ni Ziyaret Etti

Saadet Partisi, Bolu Belediye Başkan Adayı İsa SAYIN, beraberindeki heyetiyle birlikte Bolu Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Burada projelerini açıklayan SAYIN, basın mensuplarının sorularını da cevapladı.

BGC Başkanı Mert MİNİSKER’in ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Saadet Partisinin 2024 seçimleri ile ilgili ne gibi Projeleri ve çalışmaları olduğu sorusunu yöneltti.

“BİZİM EN BÜYÜK PROJEMİZ PRENSİPLERİMİZ”

Saadet Partisi, Bolu Belediye Başkan Adayı İsa SAYIN, inşaat mühendisi olduğunu belirterek başladığı konuşmasında; “Teknik insanız. Proje konusunda da arka planımız dolu. Biz sadece seçim günü değil, iki seçim arasında da proje geliştiren tek teşkilatız Bolu’da. Hatta bugün diğer adayların projelerine baktığımız zaman bizim projelerin birçoğunun orada almış, kullanmış olduğu da açıkçası memnuniyet verici. Demek ki isabetli projeler geliştirmişiz. Ama bizim en büyük projemiz prensiplerimiz. Ben bir kere bunu beyan etmek istiyorum. Şuanda tabi diğer adayları da gözlemliyorum. Bu dönem kimse biraz suya sabuna dokunmadan adaylık yapıyor.”dedi.

“BUGÜN KELİMELERİN İÇİ BOŞALTILIYOR”

Gençlerin ümitsiz olduğunu vurgulayan Saadet Partisi, Bolu Belediye Başkan Adayı İsa SAYIN; “Türkiye’de son dönemde birçok kavramın içi boşaltıldı. Bugün bunun hepimiz farkındayız. Yani ahlak olsun, adalet olsun, liyakat olsun, ehil olsun. Tam tersi kavramlar; israf, yolsuzluk, torpil, iltimas gibi kavramlarla hepsinin içi boşaltıldı. Ama biz bunu sözle değil, canlı örneği olmayı temsil etmek, bunu da halkımıza ulaştırmak, bu dönemde esasında bizim vazifemiz bu. Ben bunu biraz somut hale döküyorum. Çünkü bugün kelimelerin içi boşaltılıyor. Nedir belediye başkanı?  Nasıl olması gerekir? Bir belediye başkanının ajandasının 1.gündemi bu memlekete, bu şehre hizmet olması lazım. Ama sizin gizli ajandanızın 1.gündemi bu değilse ekibinizle beraber, kadronuzla beraber o zaman ortaya hizmet koyamazsınız. Bu prensipler olmadan, hiçbir proje olmaz. Bugün toplumda ciddi bir ümitsizlik var. Siyasete olan ilgi azaldı. Gençlere baktığımız zaman işte iktidarın icraatlarına bakıyorlar, gerek yerelde, gerek genel siyasette ümitsizliğe kapılıyorlar. Türkiye ekonomistlerinin grafiklerini inceliyorum, Cumhuriyet tarihinde 20 kere ekonomik krize girmiş. 6 ay boyunca inmiş aşağıya, 6 ay sonra eski noktasına geri gelmiş, ondan sonrada daha ilerleyerek devam etmiş. Ama bugün Türkiye 2017’nin sonundan beri ekonomik krizin içerisinde ve iktidar seçmeni dâhil, hiç kimsenin bunun düzeleceğine dair bir ümidi yok. 6 ay kemer sıkarız, 1 sene sıkarız, 2 sene, 3 sene sıkalım ama sonra ne olacak. Ümitsiz bu konuda, kendi seçmeni de dâhil.”diye ifade etti.  

“VATANDAŞIN ŞUAN ELİNDE BİR SARI KART GÖSTERME FIRSATI VAR”

Seçmenin sıkıntılar yaşadığını anlatan Saadet Partisi, Bolu Belediye Başkan Adayı İsa SAYIN; “İktidarın ekonomik politikalarından dolayı, işsizlikten dolayı, adaletsizlikten dolayı birçok konuda sıkıntısı var. Ama vatandaşın şuanda elinde bir sarı kart gösterme fırsatı var. Sarı kart cebinde, dilerse gösterir, dilerse göstermez. Bu seçim döneminde Bolu’nun vicdanı olarak bunları söylemek bizim görevimiz. Bunları da popülistlik olsun diye söylemiyoruz ama her şey burada tarihe not düşülecek. Biz yeri geldiğinde gerekirse ateşten bir gömlek giyip, bunları en güzel şekilde, bel altına inmeden, hakaret etmeden, iftira atmadan, polemiğe girmeden somut olarak ortaya koyuyoruz.”dedi.

“BİZİM BİR SÜRÜ PROJELERİMİZ VAR”

Bolu’nun sıkıntılarıyla ilgili anket çalışması yaptıklarını belirten Saadet Partisi, Bolu Belediye Başkan Adayı İsa SAYIN; “Bizim bir sürü projelerimiz var. Toplu taşımadan tutun, Bolu’daki otopark sorunu, kentsel dönüşüm sorununa kadar bir sürü projelerimiz var. Bunları da inşallah kamuyla paylaşacağız. Ama her işin başı bu prensipler. Sadece otopark değil aslında, toplu taşımadan tutun, kaldırım meselesi gibi onun içinde 5 tane proje var. Bugün Bolu’da toplu taşıma en büyük problem olarak ilk sırada yer alıyor. Ondan sonra kaldırım, trafik, otopark gibi sorunlar ikinci sıraya geliyor. Bolu’da kentsel dönüşülmede alakalı bir sıkıntı var. Bolu’nun bugün İhsaniye mahallesi, Gölyüzü, Aktaş, Akpınar gibi benzeri mahallelerde ciddi bir çarpık kentleşme, kentsel dönüşüm sıkıntısı var. 1 metre yol olup, araba zor dönüyor. Belediye hala buralara ruhsatta veriyor, yeni binaya. İşte bizim onlarla alakalıda projelerimiz var.”diye ifade etti.

“BOLU’DA BİZİM HAFİF TRAMVAY HATTINI DÜŞÜNMEMİZ LAZIM”

Saadet Partisi, Bolu Belediye Başkan Adayı İsa SAYIN; “Bolunun gerçekten ihtiyacı olan sıkıntılarının çözülmesine yönelik adımların atıldığı zaman, inanın bu asfaltların hepsi yeniden bozulacak, zaten beni en çok sıkıntıya düşüren konu bu. Bolu’da bugün bizim hafif tramvay hattını düşünmemiz lazım. Raylı taşıma. Biz bunu projemizde dile getirdik. Bugün Bolu’nun nüfusunun ağırlıklı bölümü D 100’ün kuzeyinde kaldı. İş için herkes güneye doğru sabah akşam bir trafik, hatta gündüz vakitlerinde de okul vakitlerinde de var. Yani biz burada çok zayıf bir toplu taşıma alt yapısıyla insanlara buna bini diyoruz ama binmiyor insanlar. Öyle bir şey yapacağız ki şu kanal yolunu yaptık. Kanal yolunu biz hem kanal gibi yapıp hem de belki altından hafif raylı sistemi geçirebilirdik.”dedi.

“BİR MAHALLE OLUŞTURMAYI PLANLIYORUZ”

Biz 5 bin kişilik 80 dönüm alana bir mahalle oluşturmayı planlıyoruz. Akpınar, Aktaş, Gölyüzü’nde oturanlara, diyelim ki 2+1 dairesi var. Biz insanlara Bolu’da çok güzel bir mahalle oluşturduk, hiçbir mahalle bu kadar değerli olmayacak, biz senin 2+1’ini bu daireyle değiştiriyoruz. Bu daireyi bize ver. Biz bu şekilde şehrin en merkezi yerlerindeki kentsel dönüşümü gerçekleştireceğiz. Şehrin en merkezi yerinde imar planını sıfırdan çizeceğiz, yolunu, okulunu, yeşil alanını. Belediyenin burada yaptığı masrafı karşılamak üzere oraya bazı alışveriş merkezi gibi yerler yapılacak. Kentsel dönüşüm projesinde güneş panelleri var. en azından orada karşılayabildiğimiz kadar ihtiyacı, yerelde karşılamak. Bunlar enine boyuna tartışılması gereken şeyler.”dedi. Haber: Fatma Marmara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420