TURİZM OTELCİLİKTEN MADALYA ALAN ÖĞRENCİLERE ÖDÜL TÖRENİ

20. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri Festivali kapsamındaki çeşitli kategorilerde yapılan yarışmalardan 2 kupa, 9 altın, 2 gümüş ve 1 bronz madalyalar alarak Bolu’ya dönen İzzet Baysal Abant Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Turizm Otelcilik) öğrenci ve öğretmenleri için Taksim Abant Palace Köşk Otelinde düzenlenen Ödül Töreninde, madalyaları ve teşekkür belgeleri takdim edildi..

İzzet Baysal Abant MTAL öğrencileri, Aralık 2023 tarihinde Dünya Aşçılar Birliği (WACS) tarafından ‘Kıtalararası’ unvanı alan, Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TAŞFED) tarafından bu sene 20. düzenlenen, Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri Yarışmasından 2 kupa, 9 altın, 2 gümüş ve 1 bronz madalyalar alarak Bolu’ya dönmüştü. Bu başarılarla dönen öğrencilere, İzzet Baysal Abant MTAL Müdürü Ayhan VURAL, sponsor olan Taksim Otelcilik A.Ş. Abant Palace Köşk Otellerinden İnsan Kaynakları Müdürü Kubilay ÖZTÜRK, Executive Chef Sercan ÖZSOY, Pastane Şefi Emre ÖZGÜL ve Gece Müdürü Sefa UYGUÇ tarafından madalya ve teşekkür belgeleri takdim edilirken, öğretmenleri ve danışmanlarına da teşekkür belgeleri verildi.

“BU PROTOKOL KAPSAMINDA PEK ÇOK ÇALIŞMA YAPIYORUZ”

Ödül Töreninde konuşma yapan İzzet Baysal Abant MTAL Müdürü Ayhan VURAL; “20. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri Yarışmasından almış olduğunuz ödüllerden dolayı hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyoruz. Bunu taçlandırmak için bu akşam buradayız. Osmanlı Mutfağı, Türk Mutfağı, 24 Kasım Öğretmenler Günü derken Uluslararası Mutfak Günleri’ne geldik. Sağ olsunlar Abant Palace bize sponsor oldu. Öğrencilerimizin ulaşım desteğini ve hazırlanma konusunda her zamanki gibi desteklerini sağladılar. Bu protokol kapsamında pek çok çalışma yapıyoruz. Sadece ulusal ve uluslararası yarışmalar değil, aynı zamanda hem öğretmenlerimizin Yönetici Eğitimleri’ni hem de öğrencilerimizin Kariyer Günleri’ni sektörle birlikte tertipliyoruz. Önümüzdeki hafta da Milli Eğitim Bakanlığımızın son haftayı etkinliklerle paylaştırma, etkinlik yapma çerçevesinde önümüzdeki hafta Kariyer Günleri kapsamında etkinliklerimiz olacak. Orada da Kubilay Bey’i ve Sercan şefimizi okulumuza davet edeceğiz,. Öğrencilerimizle bir araya getireceğiz. Sektörde neler olup bittiğini, Türk Mutfağı’nda neler olup bittiğini, Bolu’ya, Abant’a gelen turistlerin beklentilerini, eğilimlerini ve buradaki potansiyeli birlikte değerlendireceğiz.”dedi.  

“EMEĞİ GEÇEN TÜM ARKADAŞLARIMIZA BEN TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Müdür Ayhan VURAL, konuşmasının devamında; “Yarışmadan önce okulumuzda değerlendirmeler oldu. Meslek öğretmen arkadaşlarımız, tüm öğrencilerimizin katıldığı bir eleme, değerlendirme yaptılar. Öğrencilerin yaptıkları tabakları tek tek incelediler ve o elemeleri geçenler yarışmalara katıldı. Bu yarışmaya katılana kadar da bir sürü Demo çalışmaları oldu.  Bu Demo değerlendirmelerini yaptılar. Sonrasında içlerindeki en iyi tabaklar üzerinde çalışıp, belli bir noktaya getirdiler. Tabi bunun ulaşımı, konaklaması, yiyecek içeceği oradaki organizasyonda emeği geçen tüm arkadaşlarımıza ben teşekkür ediyorum. Bunlar emek ve özveri gerektiriyor. Bir de öğrencilerimiz orada, ödül aldıklarında o sahneye çıkmaları, o heyecanı yaşamaları gerçekten çok kayda değerdi. Öğretmen arkadaşların özverileri keza öyle, ben tüm ekibi candan tebrik ediyorum.”diye ifade etti. 

Altın Madalya Kazanan, Madalya ve Teşekkür Belgeleri Takdim Edilen Öğrenciler: Ecem YÜCETÜRK, Sude Nas GÜLER, Edanur ÖZDEMİR, Beril BÜYÜKKESKİN, Helin SAÇAN, Hatice Nur GÜL, Selin UĞUR, Yusuf Bayram FİDAN, Şeval DUMAN.

Teşekkür Belgeleri Takdim Edilen Danışmanları ve Öğretmenleri: Metin YÜCE, Emrel YÜCE, Mustafa KARAKAYA, Atilla DEMİRER, Fatih YALÇIN, Neriman USLU, Gülay ÇETİK, Şükriye FİDAN.

Gümüş Madalya Kazanan, Madalya ve Teşekkür Belgeleri Takdim Edilen Öğrenciler: Serdar Hasan SELAMİ, Süleyman Hilmi KARAGÖZ.

Teşekkür Belgeleri Takdim Edilen Danışmanları ve Öğretmenleri: Erkan YILDIRIM, Yılmaz DEMİR.

Bronz Madalya Kazanan, Madalya ve Teşekkür Belgeleri Takdim Edilen Öğrenci: Mehmet GÜLEÇ.

Teşekkür Belgesi takdim Edilen Öğretmeni: Yusuf ALGAN, Bülent YALÇIN, İzzet Baysal Abant MTAL Müdürü Ayhan VURAL’a teşekkür belgesi, sponsor olan Taksim Otelcilik A.Ş. Abant Palace Köşk Otelleri İnsan Kaynakları Müdürü Kubilay ÖZTÜRK, Abant Palace Köşk Otel Executive Chef Sercan ÖZSOY ve Pastane Şefi Emre ÖZGÜL’e de plaket ve teşekkür belgesi verildi. Haber: Fatma Marmara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420