Bolu’nun Teknofestİzmir  Deneyap Makeathon Finalistleri

Teknofestİzmir  Deneyap Makeathon Bolu 50.Yıl İzzet Baysal Ortaokulu 6/E sınıfı öğrencileri 27 Eylül-3 Ekim tarihleri arasında İzmir Teknofest Makeathon yarışmasında 5 gün boyunca yarışacaklar.

Ahmet SAVAŞ, Ahmet Ege DÜZEL ve Doruk İbrahim GÖKKAYA 2022 Haziran ayında girdikleri ‘Deneyap Teknoloji Atölyeleri öğrenci seçme sınavının önce ilk aşaması olan teorik kısmını(e-sınavı) ardından da uygulama sınavını geçerek Deneyap teknoloji atölyelerinde eğitim almaya hak kazandılar.

3 yıl sürecek olan eğitim programının ‘Tasarım ve Üretim’ ve ‘Robotik ve Kodlama’ teknoloji eğitimlerini alarak ilk yılını tamamladılar. Aldıkları eğitimler sayesinde karşılaşılan bir probleme çözüm üretme ve ürettikleri çözüme uygun prototipler geliştirme deneyimleri oldu. Geliştirdikleri prototipleri Deneyap Proje Şenliklerinde sergileyerek sunumlar yaptılar.

Deneyap Makeathon Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında 27 Eylül-30 Eylül tarihleri arasında fiziksel olarak düzenlenecek bir proje geliştirme ve prototipleştirme yarışmasına katılmaya karar verdiler. Bunun için önce danışmanları Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Tanju CENGİZ eşliğinde takımlarını kurdular. Kendilerini ve takımlarını tanıttıkları, yarışma motivasyonlarını yazdıkları ve günlük hayatta karşılaştıkları bir problem durumuna ürettikleri çözümü belirttikleri bir dosya hazırlayarak ön elemeyi geçtiler.

Ön elemeyi geçtikten sonra takımlarını, yarışma motivasyonlarını anlattıkları ve yarışma şartnamesinde istenen soruları cevapladıkları bir tanıtım videosu hazırlayarak finalist olmaya hak kazandılar.

Finale kalan takımlar danışmanlarıyla birlikte 27 Eylül-3 Ekim tarihleri arasında İzmir Teknofest Makeathon yarışmasında 5 gün boyunca yarışacaklar. Takımlardan yarışma alanında verilecek bir probleme durumuna çözüm üretmeleri ve ürettikleri çözüme uygun proje tabanlı bir prototip geliştirmeleri beklenmektedir.  Geliştirdikleri prototipin yenilikçi, sürdürülebilir, kullanılabilir olmasına dikkat edilecektir.

50.Yıl Deneyap takımımıza bu süreçte başarılar dileriz.

Öğrenciler                                            Danışman Öğretmen

Ahmet SAVAŞ                                                Tanju CENGİZ

Ahmet Ege DÜZEL

Doruk İbrahim GÖKKAYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420