Bolu Valisi Erkan Kılıç’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Bolu Valisi Erkan Kılıç, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Aziz milletimizin, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlattığı ve zorlu mücadelelerle kazanıp bize emanet ettiği Cumhuriyetimizin 100.yıl dönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz.

 Esareti tarihinin hiçbir döneminde kabul etmeyen, bağımsızlığı tarihi boyunca şiar edinmiş Türk milleti, verdiği destansı mücadeleler sonucunda toprakları üzerinde bağımsız yaşamayı elde etmiş ve şehitlerinin kanlarıyla suladığı bu toprakları bize vatan olarak miras bırakmıştır. 

 Cumhuriyet’in ilanı ile milletimizin her ferdinin bağımsızlık ülküsü, hürriyet aşkı ve sulh içinde yaşama tasavvuru cisme bürünmüştür. Bu mirasın bizler tarafından ilelebet korunup yaşatılacağına şüphe yoktur.
 
Bizler bu anlamlı günde vatanın bağımsızlığı için gözlerini kırpmadan canlarını verenleri hiçbir zaman unutmayacağız. Cumhuriyetimizin 100.yılında Türkiye Yüzyıl’ını inşa etmenin gururunu yaşarken ülkemizi muasır medeniyetlerin üzerine çıkarma görevini layıkıyla yerine getirmek uğruna bıkmadan usanmadan çalışacağız.
 
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal, cumhuriyetin ilelebet bağımsız yaşamasını istemiş ve “Cumhuriyet; fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. “diyerek cumhuriyetimizi gelecek kuşaklara emanet etmiştir. 100.yıl dönümünü birlik ve beraberlik ruhuyla idrak ettiğimiz Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ilelebet payidar kılmak için var gücümüzle çalışmak, bizlere bu cennet toprakları canları pahasına miras bırakan şehitlerimize ve kahraman gazilerimize olan borcumuzun gereğidir.

 Bu duygu ve düşüncelerimle; Cumhuriyetimizi ayakta tutan yegane kuvvet olan milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere hem geçmişte hem de bugün aziz vatanın topraklarını kanları pahasına bizlere vatan kılan şehitlerimizi ve gazilerimizi de rahmet, minnet ve şükran duygularımla anıyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427