Mengen’de Anadolu Mektebi Yazar Okumaları, Tarık Buğra paneli

Gentaş Ahmet Kahraman Çok Programlı Anadolu Lisesinde 7 Mart Perşembe günü Anadolu Mektebi Yazar Okumaları kapsamında Bolu’da ilk defa düzenlenen Tarık Buğra paneli gerçekleştirildi.

Hilal Çetinkaya’nın başkanlığını yaptığı panele İlçe Kaymakamı Fatih Yıldız, Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Dr.Cemil Sarıcı, Projenin il koordinatörü Ömer Maden, İlçe Jandarma, Emniyet ve Milli Eğitim müdürleri katılım sağladılar.

Öğrencilerin, Tarık Buğra’nın eserlerini okuduktan sonra yazara ve eserlerine dair çıkarımlarda bulundukları metinlerin sunulduğu panelde:

Rumeysa Çötür- Tarık Buğra ve Tepkisiz Toplum, Fatma Öztürk- Buğra ve Kader, İrem Çatal- Buğra’nın Eserlerinde İnsanın Değişimi ve Elif Sude Aydemir -Tarık Buğra’nın Eserlerinde Savaş ve Umut temalarını işlediler.

Panel değerlendirmesi konuşmalarının İl Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Celepçi’nin yaptığı panel programı öğrencilere katılım belgesi ve hediyelerinin takdimi ile sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420