“Bolu 31 Mart’ta Gerçek Belediyeciliğe ve Gerçek Belediye Başkanına Kavuşacak”

AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol, Haber Türk TV’de Ana Haber’in, Ülke TV’de ise Öğle Ajansı programının canlı yayın konuğu oldu.

Haber Türk TV’de Ana Haber programında Mehmet Akif Ersoy’un, Ülke TV’de ise Öğle Ajansı programında Sevgi Deniz’in, sorularını yanıtlayan Demirkol, Bolu’yla ilgili hayallerini ve Bolu’yla ilgili projelerinin de ana başlıklarını anlattı.

Kendisine yöneltilen sorular üzerine Demirkol, ulaşım, kentsel dönüşüm, sosyal belediyecilik, turizm, sanayi projelerinin yanında ilimizde gündem olan mülteci konusuna da değindi. Sığınmacılar ile ilgili hassasiyetinin mevcut başkandan daha fazla olduğunu belirten Demirkol, “Misafirlik uzadı. İnsan onuruna dokunmadan memleketlerine dönmeleri için uğraşacağız. İçişleri Bakanlığımızla uyumlu çalışarak sığınmacıları ülkelerine göndermek istiyoruz. Bu konuda ivedilikle çalışacağız. Süreç içerisinde mültecilerle ilgili söylemlerin mevcut belediye yönetiminin başarısızlıklarını örten kurtarıcı bir buton olarak görüldüğünü ve kullanıldığını görüyoruz. Fakat biz az konuşup çok iş yaparak mülteci sayısını düşüreceğiz. Mevcut belediye yönetiminin ortaya koymuş olduğu söylemlerin işe yaramadığı, mülteci sayısını resmi rakamlara göre azaltmadığı ortada. Bu söylemlerin turizm kenti olan ilimizde turist sayısını azalttığı görülmekte, esnafımıza ve bu sektörde çalışanlarımıza zarar vermekte. Biz turizmi koruyarak, turizmle ilgili sektörleri koruyarak mülteci sayısını azaltacağız. Az konuşup çok iş yapacağız. Çevre illerimize göre mülteci sayısını azaltmada Bolu Belediyesinin bu konuda ne kadar başarısız olduğu resmi rakamlarda belli.” dedi.

Mevcut Bolu Belediye Başkanının genel siyasi tartışmaların tam göbeğinde olduğunu ifade eden Demirkol, “Şu anki belediye yönetiminin tweet atmak, canlı yayına çıkıp genel siyaseti konuşmak, belediyeyi 80 gün kapatıp tüm yönetimle Ankara’ya yürümek ve genel başkana koltuk atmak gibi faaliyetleri var. Bunları yapmak için Belediye Başkanlığı makamını işgal etmeye gerek yok. Kendisi yine tweet atabilir, yine canlı yayınlarda siyasi yorumlar yapabilir. Bolu bu 5 yıl içerisinde boş olan belediye koltuğunu31 Mart’ta gerçek bir belediye başkanını seçerek dolduracak.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420