Unılook, Bolu’da Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri Yaptı

Unılook Türkiye Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri, Bolu Hampton by Hilton’da yapıldı. 

Unılook Türkiye “Doğru öğrenci, doğru tercih” sloganıyla, 2023-2024 Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri programını 05 Mart 2024 Salı günü, 09.30-15.30 saatleri arasında Hampton By Hilton Bolu’da gerçekleşti.

12 tane devlet ve özel üniversitenin tanıtımını yaptığı programa Bolu il ve ilçelerinden 1700 kişinin katılımıyla gerçekleşen programda, her saat başı Dr. Klinik Psikolog Kemal Hilmi ÇELEBİ tarafından öğrencilerin motivasyonunu artırmak, doğru tercih yapmalarını sağlamak amacıyla sunum yapıldı.  

“Üniversitelerini Anlatan Sunumlarda Bulunuyorlar”

Unılook Türkiye Üniversite Tanıtım Firma Sahibi Caner IŞKIN bilgi paylaşımında; “ Unılook Türkiye Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri 2015 senesinden beri etkinliklerine devam ediyor. 5.yılını yaptığımız Bolu’da Hampton By Hilton’da gerçekleştiriyoruz. 12 tane üniversitenin katıldığı 2 tanesi devlet, 10 tanesi vakıf ve özel olmak üzere üniversitelerimiz mevcuttur. İçeride 12.sınıf öğrencilerimize ve mezun olmuş fakat üniversiteye girememiş öğrencilerimize, üniversitelerle buluşturuyoruz. Akademisyenlerimiz var içeride. Saat başlarında seminerlerimiz oluyor. Bu akademisyenler, içerideki 12.sınıf öğrencilerine kendilerini anlatan, üniversitelerini anlatan sunumlarda bulunuyorlar. Sunumların öğrencilerimize faydalı olabileceğini düşünüyorum. Toplam içeriye girecek gün içerisindeki öğrenci sayımız 1700 kişi. Seminer salonumuz 250 kişilik ve her saat başı da seminerler 250’şer kişi olmak üzere sunumda bulunacaklar. Öğrencilerimiz, Bolu ve tüm ilçelerinden geliyor.”dedi.

“Motivasyonunu Artırmak, Başarısını Sağlamak, Hedefine Ulaşmasına Katkı Sunmak”

Dr. Klinik Psikolog Kemal Hilmi ÇELEBİ programla ilgili yaptığı açıklamasında; “Hedef 14 kapsamında, milli eğitim projesi ve üniversiteyi tanıtımla ilgili Unılook’un yaptığı güzel bir çalışma. Okullardan son sınıf öğrencileri geliyor, hem üniversite tanıtımları yapılıyor hem de böyle salonda, yarım saati aşmayacak şekilde sınav kaygısı, motivasyon, hedef yönetimiyle ilgili bir takım seminerler yapılıyor. Amacımız, çocukların motivasyonunu artırmak, başarısını sağlamak ve hedefine ulaşmasına hep birlikte katkı sunmak.”diye belirtti. Haber: Fatma Marmara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420