AK Parti Bolu Milletvekili Yüksel COŞKUNYÜREK, BGC’ni Ziyaret Etti

AK Parti Bolu Milletvekili Yüksel COŞKUNYÜREK, Bolu Gazeteciler Cemiyeti’inde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

AK Parti Bolu Milletvekili Yüksel COŞKUNYÜREK, Bolu Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde önemli açıklamalarda bulundu. BGC Başkanı Mert MİNİSKER’in ziyaretlerinden dolayı teşekkür konuşması ardından,  AK Parti Bolu Milletvekili Yüksel COŞKUNYÜREK, AK Partinin yapmış olduğu çalışmalarından ve hedeflerinden bahsetti.

“Bolu’nun bir sağlık üssü olmaya doğru gittiğini gösteriyor”

AK Parti Bolu Milletvekili Yüksel COŞKUNYÜREK, sağlık yatırımlarının devamı ve hızlanması noktasındaki çalışmalarla ilgili açıklamalarında; “Bolu, bakanlıktaki bakış açısını da söyleyeyim, Türkiye’de 1. sırada şuanda, sağlık alanındaki verdiği hizmetten dolayı. Günlük baktığı hasta sayısı noktasında, yani bölgesinde değil sadece Türkiye genelinde bir performans gösteriyor. Bizim şuan hastanelerimiz %70-80 dolulukla çalışıyor. Hem üniversite hastanemiz, hem de diğer hastanelerimiz, özel hastanemiz çok yoğun bir şekilde bölgeye hizmet veriyor. Bugün hem Zonguldak, Bartın, Karabük’ten, Düzce’den, Sakarya’dan, yeni kayıtlara baktığımız zaman şuanda İstanbul’dan gelen hastalarımız var. Bu Bolu’nun bir sağlık üssü olmaya doğru gittiğini gösteriyor. Bu güzel bir şey ama bunun getirdiği zorluklarda var. Biz bunları bakanlığımızla paylaştık. Gerekenleri söyledik. Onlarda gereken hassasiyeti gösterdi. Doktor takviyesi konusunda bize yardımcı oluyor. Bize pozitif ayrımcılık yapıyorlar bu konuda. Hem fiziki altyapı konusunda hem de personel konusunda gereken hassasiyeti bakanlığımız gösteriyor.”dedi.

“Bolu’daki hizmetlerin kalitesi de bir kat daha artmış olacak”

AK Parti Bolu Milletvekili Yüksel COŞKUNYÜREK; “Devam eden bir fizik tedavi hastanemiz var Karacasu’da. Ona ayrılan ödenekler ciddi oranda ayrılmış oldu. Bolu Şehir Hastanesi projelerimiz vardı. Alaaddin Bey belediye başkanıyken Fidanlık alanında bir şehir hastanesi kurabiliriz gibi bir karar almıştık. Ama sonucunda Alaaddin Bey görevi bıraktı, yerine görev alan arkadaş oraların tasarrufunu başka şekilde kullanma iradesini buldu. Tabi Bolu’da arsa fakirliğimiz var. Güneyde ve kuzeyde sıradağlar var. Bolu merkezinde de bir çanak haldeyiz ve çok geniş bir arazimiz yok. Hazine arazilerimiz sınırlı, çok fazla yok. Böyle olunca mevcut hastanelerimizi yenileme fikri ortaya çıkmış oldu. Onun içinde malum kadın doğum hastanesi çok eski bir hastanemiz, mutlaka yenilenmesi gerekiyordu. Ona öncelik vermiş olduk. 150 yataklı olarak programa girdi, ihalesine de çıkmış oldu.  İnşallah kısa sürede ihale netice verir, verimli ve uygun bir şekilde, Bolu’muza yeni bir şekilde hastanemizi kazandırmış olacağız. Ruh ve sinir hastalıkları hastanemiz var. O da bölgenin lokomotifi, hakikaten önemli bir görevi görüyor şuanda orası. Orası depremden sonra yapılan bir binaydı. Fiziki olarak yeterli değil. Biz onu 600 yataklı bir hastane olarak planlayabilir miyiz diye bir fikir gelişti. Bu konuda il sağlık müdürlüğümüz ve valiliğimizin imzasıyla yazı bakanlığa ulaştı. Şimdi bakanlık bu konuda çalışıyor. Tekrar bir değerlendirme yapılacak. Şehir hastanesi formatını Bolu’da da belki uygulama imkânını bulmuş olacağız. Biz bölgenin yoğun bir talebini ve ihtiyacını karşıladığımız içinde bakanlık bu konuda pozitif bir yaklaşım zaten gösteriyor. Böylece bu yapılanlarla fiziki altyapıyı tamamen yenilemiş olacağız. Bolu’daki hizmetlerin kalitesi de bir kat daha artmış olacak. Hem teknik altyapı olarak hem fiziki altyapı olarak hem de personel olarak bu işi tamamladığımız zaman sağlık alanında bir üs olma, merkez olmayı sürdürmüş olacağız. Bolu merkezdeki gibi ilçelerde de sağlık yatırımlarımız da hızla devam ediyor. Birçok ilçede hastanelerimizi yeniliyoruz ve yenilerini açtık.”ifadelerinde bulundu.  

Hava Limanı projesiyle ilgili açıklama yapan AK Parti Bolu Milletvekili Yüksel COŞKUNYÜREK; “Ben Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısıyken, Ticaret ve Sanayi Odasında bir açıklamada bulunmuştum. O açıklamayı yaparken kafamdan yapmamıştım. O zamanlar Binali Bey Bakanımızdı. Binali Bey ile istişare yapıp öyle gelmiştim. O zamanlar Alaaddin Bey vardı. İki tane Hava Limanını Bolu’ya kazandıralım. Hava Limanı derken, Abant yolu üzerindeki Karayollarının arazisi üzerine yapacağımız şey Sportif uçakların inip kalkabileceği, işte tek kişilik, iki kişilik uçakların inip kalkabileceği bir yer yapalım diye düşünmüştük. Alaaddin Bey, ben dedi belediye imkanlarıyla alt yapısını yaparım demişti sağ olsun. Orada biz bir çalışma başlatmıştık ama Bakanlıktaki ömrümüz yeterli olmadı. Ayrıca şuanda Merzifon Hava Limanında bu imkan var. Askeri Hava Limanını sivil, asker ortak kullanım alanı noktasında bir çalışma yapabilir miyiz diye geldik. Ben bakanlıktaki bütün birimleri getirdim buraya o zaman. Önüme bir çalışma ortaya koydular. Bize bir rapor sundular. Orada 1850 metrelik bir pistimiz var, şuan Tugay’da. Biz bu pisti 2500, 3 bin metreye doğru çıkarttığımız zaman küçük tip uçakların inebileceği, orta boy uçakların inebileceği bir hava pistini oluşturmuş oluyoruz. Orada ufak tefek mânialar var. Bir tanesi askeri alanda yapılması gereken işler. Bir de çevresinde olan bazı şeyler var. Tüp depoları gibi, farklı engeller gibi dağların verdiği şeyi de aylies dediğimiz cihazlarla ayarlayabiliyoruz koyacağımız cihazlarla. Uçakların inip kalkışlarının daha güvenli olması için. O konuda bir çalışma başlatacağız inşallah. Sayın Bakanımızla ben paylaştım ama çok teferruatlı konuşamadık. Yani sürekli çalışan bir hava limanı gibi algılanmasın bu. İhtiyaç duyulduğunda yani Kartalkaya’daki otellerimiz bir toplu turist geliyor herhangi bir ülkeden. 150-200 kişilik bir turist kafilesi gelecek. Onların da inebileceği, sağlık için gelecek dolmuş tipi küçük uçaklar var. Bu sektörde gelişiyor dünyada. Özel firmalar çoğalmaya başladı. Siz diyorsunuz ki 20 kişiyiz. Şuradan şuraya gideceğiz diyorsunuz. İmkânınız var. Sizi özel uçakla adam alıyor, oraya götürüyor. Onlarında önünü açacak bir Hava Limanını, küçük bir Hava Limanını Bolu’ya kazandırmamız gerekiyor. Bu çok zor değil. Şartları ve maddi olarak çok zor değil.”diye ifade etti. Haber: Fatma Marmara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420