“Aydınlık” Yakın Geçmiş Kesitleri Resim Sergisi BAİBÜ’de Açıldı

BAİBÜ GSF Resim Bölümü Öğrencisi Betül Beyza Bayram’ın “Aydınlık” Yakın Geçmiş Kesitleri Resim Sergisi açıldı.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Melek Şahindokuyucu’nun Öğrencisi Betül Beyza Bayram’ın “Aydınlık” Yakın Geçmiş Kesitleri Resim Sergisi BAİBÜ GSF Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Galerisi’nde açıldı.
“Karanlık’ sergime ithafen açtığım bir sergidir”
Bir hata boyunca ziyarete açık olacak sergi ‘nin açılış konuşmasını yapan Betül Beyza Bayram; “ Sergim ‘Aydınlık Geçmiş’ isimli kişisel sergim. Bu sergimi Kocaeli Güzel Sanatlar Lisesinde açtığım ‘Karanlık’ sergime ithafen açtığım bir sergidir. ‘Karanlık’ isimli sergim lise dönemimde, ergen olmanın psikolojisiyle, kendimi tanımlayamadığım bir süreçte yaptığım resimlerden oluşuyor. Çoğunlukla ders ve üniversite hazırlığıyla geçen günlerde kasvetli hikayelerle doluydu. Bugün izleyeceğiniz sergim ise güzel sanatlar fakültesi resim grubunda, resim eğitimi aldığım 3 yılımın bende bıraktığı izler ve duygularla, 3.sınıfta ürettiğim işlerimden oluşmaktadır. ‘Karanlık’ adını verdiğim sergim benim için biraz karamsar, biraz kasvetli, birazda içe dönük olduğum dönemleri kapsamaktaydı. ‘Aydınlık’ sergim ise şuan içinde bulunduğum olumlu duygularla, sosyal ve sanatsal farkındalığımla, geleceğe umutla bakan genç bir birey olarak açıyorum. Sergime isim olarak seçtiğim ‘Aydınlık’ olarak adlandırdığım bu dönemim yaşamımın kısa geçmiş anlarıdır. Bu yüzden de sergimin ismini ‘Aydınlık’ koymak istedim.
“Resim yapma arzusu her geçen gün artıyor”
Betül Beyza Bayram; “ Konu anlatım olarak kendi yaşam alanlarımın parça parça görsellerini kullanarak resimledim. Geçmişte yaşadığım bu 3 yıllık süreci ifade etmektedir. Bir tuvalimde banyomdan bir kesit betimlerken, bir diğer tuvalimde yatağımın dağınık o anki hallerini çizdim. Henüz sanat hayatım için yolun çok başındayım ve resimlerimde hangi yöne evirileceğimi zaman gösterecek. Fakat resim yapma arzusu her geçen gün artıyor. Umarım bu duygu hiç eksilmez. Bu noktada son olarak şunu belirtmek isterim ki 3 yıllık öğrencilik dönemimde maddi, manevi yanımda olan aileme ve sanat atölyesi hocam Dr. Öğretim Üyesi Melek Şahindokuyucu ve sanat eğitimimde emeği geçmiş olan buradaki sayın hocalarıma çok teşekkür ediyorum.”dedi.
“Umarım sanatın içinde hep var olur”
Dr. Öğretim Üyesi Melek Şahindokuyucu, açılış konuşmasında; “Betül Beyza, benim için çok değerli bir öğrenci. Her şeyden önce onu 3 yıldır tanıyorum. Son 2 yıldır da aktif atölye hocalığını yapıyorum. Pırıl pırıl bir insan her şeyden önce ve çok çalışkan, biraz içe dönük olsa da, kendini ifade etmede biraz zorlansa da sakin, başarılı bir öğrenci. Umarım bundan sonra yaptığı resimlerle de duygularını daha rahat ifade etmeyle de sanatın içinde hep var olur. Onu sevgiyle kucaklıyorum ve tebrik ediyorum.”dedi. Haber: Fatma Marmara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420