AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Muhammet Emin DEMİRKOL, BGC’ni Ziyaret etti.

AKP Bolu Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Muhammet Emin DEMİRKOL, Bolu AK Parti heyetiyle birlikte Bolu Gazeteciler Cemiyetinde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Burada projelerini açıklayan DEMİRKOL, basın mensuplarının sorularını da cevapladı.

Sözlerine BGC teşekkür ederek başlayan AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Muhammet Emin DEMİRKOL; “Bolu’ya hizmet etme noktasında çıkmış olduğumuz bu yolculukta ve 31 Mart 2024 yerel seçimlerimizde hem ilimiz hem de memleketimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. İnşallah güzel, seviyeli bir rekabet olur.”dedi.

“BOLU’NUN ÇOK ÖNEMLİ PROBLEMLERİ VAR”     

Bolu’nun çözülmesi gereken problemleriyle ilgili yöneltilen soruda, Doç. Dr. Muhammet Emin DEMİRKOL şunları söyledi: “Belediyenin bir acil eylem planı olması lazım. Maalesef bu 5 yılda belediyecilik anlamında beklediğimiz hizmeti hiç alamadık. Makyaj belediyeciliği diye tabir ettiğimiz ve çok net bir şekilde sonuçlarını da görmüş olduğumuz, bir sosyal medya belediyecilik usulü içerisinde yaşadık. Tabi kavgaların tam ortasında, genel, siyasi kavgaların, tarihsel problemlerin, Bolu’nun hizmetlerinin önüne geçtiği bir dönem yaşadık. Bu dönemde Bolu’da hassasiyeti olan, Bolu’yu gerçekten yaşayan, sadece Bolu’da yaşamayan, Bolu’yu yaşayan herkesin büyük rahatsızlık duyduğunu ve bu rahatsızlıklarını da ifade ettiğini beraber görüyoruz.”dedi.

“BOLU’DA ÇOK CİDDİ BİR SU PROBLEMİ VAR”

Doç. Dr. Muhammet Emin DEMİRKOL; “Bolu’nun çok önemli problemleri var. Bu problemlerin temelinde az önce sizinde söylemiş olduğunuz gibi ulaşım, en önemli problemlerden biri gibi duruyor. Su, başlı başına bir problem, yani bizim çeşmemizi açtığımızda temiz suyu içme noktasında nerede olduğumuz ortada. Diğer taraftan baktığımız zaman, ben sağlık müdürlüğü tarafında hem hıfzıssıhhada hem de su kurullarında görev yapmış bir kardeşinizim. Burada görüyoruz ki Bolu’da çok ciddi bir su problemi var. Kökezin olduğu, çeşmelerden, yaylalardan gelen suların olduğu bir yerde sadece bizim içtiğimiz suyun Gölköy’den gelen suyla birlikte çok büyük bir problem arz ettiğini görüyoruz. Bizim bu problemleri çözmemiz lazım. Çeşmeden su içilebilir hale Bolu’yu getirmemiz lazım.”dedi.

“ALT GEÇİT, ÜST GEÇİT, OTOPARK PROBLEMİMİZ VAR”

Diğer tarafta ulaşımla ilgili öğrencilerimizle konuşuyoruz, diye belirten Doç. Dr. Muhammet Emin DEMİRKOL; “ Türkiye’nin 2.yoğunlukta ili anlamında 31 bin öğrencimiz var ve %9’a tekabül ediyor. 1.Erzurum %11 ile nüfusuna göre en yoğun 2.öğrenci barındıran, misafir eden il olmamıza rağmen memnuniyet sırasında 71.sıradayız. Bunun sebebinin ne olduğunu biliyoruz. En temel problemlerden biri ulaşım, toplu taşımalarda problemimiz var. Alt geçit, üst geçit problemimiz var. Otopark problemimiz var. Çarşıya çıktığımız zaman esnaf bununla ilgili kan ağlarken, en önemli problemin arabayı çekebilecek bir yer, otoparkın olmadığını görüyoruz. Evden 2-3 kişi olmadan çarşıya çıkmamız mümkün değil, biri çocuğun yanında, biri arabayı bekliyor. Böyle 2024 yılının değil, belki yüz yıl öncesinin bir şehrini yaşıyoruz Bolu’da.”ifadelerini kullandı.

“GEREDE DE BAŞLAYAN BU SÜRECİN BOLU’DA BAŞLAMADIĞINI GÖRÜYORUZ”

Depremle iç içe yaşayan bir iliz fakat buna hiç hazırlıklı değiliz diyerek konuşmasına devam eden AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Muhammet Emin DEMİRKOL; “6 Şubat yıldönümü bu vesileyle tekrar anacağız vefat edenleri. Hala Bolu’da toplanma alanlarımız, bununla ilgili eğitimlerimiz, böyle bir durum oluştuğu zaman acil eylem planlarımız, yapılması gerekenler ve orta vadede de bunu oluşmasında problemi en az zayiatla nasıl atlatırız diye dirençli kentler noktasında, yeterli mimari konusunda bir faaliyetimiz olmadı. Tabi bu tek başına belediyenin yapacağı bir iş değil. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konuda güçlü iradesi ve talimatı var. İşte 2 gün önceki seçim beyannamesinde bu konuya ne kadar önem verdiğini görmüş olduk. Bu beyannamede de dirençli kentler noktasında birçok yerde yatırımlara başlandı. İşte ilimizde Gerede’de başlayan bu sürecin Bolu’da hiçbir şekilde başlamadığını görüyoruz. Merkezi hükümetimizin desteğiyle, oradan kopararak belirli destekleri almamız gerekiyor. Belediyemizin kendi imkânları ve bütçesi çok doğru yönetilmeli. Maalesef Bolu’da sınıfta kaldığımızı görüyoruz.”dedi.

“31 MART SEÇİMLERİ, BOLU TARİHİNİN EN ÖNEMLİ KIRILMA NOKTALARINDAN BİRİ”

Doç. Dr. Muhammet Emin DEMİRKOL: “Belediyemizin kendi bütçesini yönetme konusundaki hassasiyetini, diğer kurumların personel ve imkanlarını entegre etmemiz ve merkezi hükümetinde, Sayın Cumhurbaşkanımızın desteğini ve gücünü de yanımıza alarak Bolu’yu, Bolu yapmamız lazım. Bizim sanal gündemlerle, yapay kavgalarla geçirilebilecek 1 saniyemizin olmadığını düşünüyorum. Bu 5 yılda çok şey kaybettik, yeni bir 5 yılda da 50 yılımızı kaybetmeyi istemiyoruz. 31 Mart seçimleri Bolu tarihinin en önemli kırılma noktalarından, en önemli seçimlerinden biri. Bu noktada 7500 personeli, 4,5 milyar yıllık bütçesiyle sağlık müdürlüğünü 7 yıl boyunca pandemi dahil, gece gündüz ekibimle beraber yönetmiş bir kardeşiniz olarak, 2500 personelimizin olduğu, 2,5 milyar bir bütçeyle belediyeyi sizlerin desteğiyle ve Bolu hassasiyetiyle, konforla yöneteceğimize inanıyorum ve bunu da 5 yıl sonrasında vermiş olduğumuz projelerin sözlerini yerine getirerek, yapmayı taahhüt ediyoruz.”dedi.

“CEM EVLERİ TALEPLERİNİ, BİZZAT YAPMA NOKTASINDA SÖZÜMÜZÜ VERMİŞ OLDUK.”

Doç. Dr. Muhammet Emin DEMİRKOL; “Dün Aleviler derneğini ziyaretimizde çok hoş karşıladılar. Kültürümüzün ve coğrafyamızda önemli bir mozaik olan Alevi kardeşlerimizin Cem evleri taleplerini de biz destek olmak değil, bizzat yapma noktasındaki sözümüzü orada vermiş olduk. Yine bugün organize sanayiye gittik. Organize sanayide oradaki hanımefendi kardeşlerimizin ve aynı şekilde sağlık müdürlüğü tarafında da nöbet tutan, nöbette kalan ve çocuklarını akşam 5’te okuldan döndüğünde karşılayamayan veya gündüz kreşe verdikten sonra akşam onu kreşten iş sebebiyle alamayan hanımefendilerin de yavrularını, rahat çalışsınlar, kafaları rahat olsun, sadece işine odaklansın, üretime odaklansınlar gibi nöbetçi kreş, sosyal kreş uygulaması noktasında da büyük bir proje sözümüzü de onlara vermiş olduk.. İstiyoruz ki hekimlikte olduğu gibi hastalığı teşhis edelim, teşhis sonrasında da hızlıca tedavi edelim, tedavi sonuçlarını da süreç içerisinde en güzel şekilde izleyelim istiyoruz. Projelerimizi de Bolu halkına söz verdiysek, yaparız. Muhammet Hoca söz verdiyse yapmıştır, yapar diye anlatıyoruz. Onlarda bize görünüşte öyle diyorlar. Bolu’muza hayırlı olsun diyorum.”dedi.

“BİLİM ADAMLARIMIZDAN DESTEK ALARAK KURUMLARIMIZI AKTİF ÇALIŞTIRMAK İSTİYORUZ”

Belediye yönetiminde bilim kurulları oluşturduklarını anlatan Doç. Dr. Muhammet Emin DEMİRKOL; “ Bolu’nun şehircilik anlamında vizyonu nerede olacak, çok farklı kesimlerden nitelikli insanları aynı Sağlık Bakanımızın yaptığı gibi bilim kurullarımızla ilimizde meclise öneriler halinde sunulmasını planlıyoruz. Yani çevre ile ilgili karar verirken ne planlıyoruz. Bir kentsel dönüşümle ilgili karar verirken ne planlıyoruz. Şehrin sosyal belediyeciliği nasıl olmalı, bunu yetkin insanların iyice tartıştığı, bunun partisi, partilisi yok, genel Bolu mozaiğinden bahsediyorum. İl dışında ve yurtdışında çok kaliteli Bolularımız var. Onların destekleriyle Bolu’da olmasa da Bolu’yu bir şekilde gelmiş ve hassasiyeti olan bilim adamlarından da destek alarak bu kurumlarımızı aktif çalıştırmak istiyoruz. Çalıştaylar yapmak istiyoruz. Ben her zaman şunu söylüyorum: Bolu’ya bir hastane yapılacaksa bunun yerini sağlık müdürlüğü karar vermemeli. Sağlık Bakanlığı da vermemeli. Belediye bu işin içinde olmalı, valilik, milletvekili içinde olmalı, kent konseyi içinde olmalı, TSO, esnaf odası, bir hastane açtığınız zaman siz bununla ilgili birçok şeyi değiştiriyorsunuz. O yüzende bizim ortak istişareyle hızlıca karar alıp, bu sistemi yürütmemiz lazım.”diye belirtti.

“BELEDİYE ŞEHRİN ANNESİDİR”

Belediye şehrin annesidir diye vurgulayan Doç. Dr. Muhammet Emin DEMİRKOL; “Arkayı toplar, evi toplar, çalışır, eksiği kapatır. Nasıl annelerimiz evlensek de toruna yardım ediyor, eve yardım ediyor. Arkamızda annemizin varlığı her zaman bize nefes aldırır. Şehrin belediyesi de belediye başkanı da bu eda ile çalışmalı ve şehrin annesi olarak bütün kurumların eksiklerini tamamlamalı, arkasını toplamalı, onların imkanları yoksa katkılar sağlamalı ve açıkları kapatan, problemleri çözen, sıkıştığı an nefes aldıran bir kurum olmalı. O yüzden de siyasetin göbeğinde olmamalı. Bir sağlık müdürlüğü edasıyla, bir milli eğitim müdürlüğü edasıyla çalışmış olmalı. Her kesimin, bütün vatandaşların belediye başkanı olarak herkesi kucaklamalı.”dedi.

“KARAVAN KAMP ALANLARI PROJEMİZ VAR, AYNI ZAMANDA BU ALANI DEPREMDE BURAYI ACİL TOPLANMAYA DÖNÜŞEBİLECEK ALAN OLARAK PLANLIYORUZ”

Turizmin önemini vurgulayan Doç. Dr. Muhammet Emin DEMİRKOL; “Karavan kamp projemiz var ama aynı zamanda depremde bu alanı hızlıca toplanmaya dönüşebilecek alan olarak planlıyoruz. Yani bir taşla birkaç kuş vurmamız gereken dönemdeyiz. Çünkü çok vakit kaybettik Bolu olarak. Biz bir hamleyle birkaç işi halletmiş olmamız lazım. Karavan kamp turizm açısından önemli sektör haline geldi, bungalov evlerle beraber. Karavan sektörünü mutlaka Bolu’da tutmamız lazım. Bunu da hızlı bir şekilde acil bir deprem durumunda, acil barınmaya dönüştürebilecek sistemimizi de burada kuruyor olmamız lazım. Çünkü her an deprem olabilecek bir şehirde yaşıyoruz. “dedi. Haber: Fatma Marmara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420