Zehra TAŞMAN “Kadına ve Eğitime Destek” İş Birliği Protokolü İmza Töreni

Bolu Bağışçılar Vakfı’nda, Zehra TAŞMAN “Kadına ve Eğitime Destek” Projesi 2024 İş Birliği Protokolü İmza Töreni yapıldı.

Bolu Bağışçılar Vakfı’nda gerçekleşen “Kadın Girişimcileri Hibe Desteği ve Genç Kızlara Destek” programları protokol imza törenine; Bolu Bağışçılar Vakfı (BBV) Başkanı Nihat ABAK,  Bolu T.C. Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Abdullah ALEMDAR, T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Bolu İl Müdürü Abdurrahman USTA,  BBV Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet ÇAĞLAR YAMANER, Şura ÖZTUNCAY, Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mert MİNİSKER, TSO Genel Sekreteri İsmail GÖREN, BBV Genel Sekreteri Öznur AKKAYA AKTAŞ, Danışma Kurulu Üyesi Burcu ŞİMŞEK ve basın mensupları katıldı.

 “Kadın Girişimcilere ve Burslu Eğitim Programına Seçilen Öğrencilerimize Hayırlı Olmasını Temenni Ediyorum”

Protokol imza töreninde konuşma yapan BBV Başkanı Nahit ABAK; “ Vakfımız kurulduğu yıldan bu yana kamusal yararı olan 350 den fazla projeye ya karşılıksız hibe desteği vermiş ya da bizzat bu projeleri üyeleri adına yürütmüştür.  Bugün de siz değerli kurumsal paydaşlarımız, basın mensuplarımız ve üyelerimiz katılımıyla yine çok önemli iki projemizi daha başlatıyoruz. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıllarda başlattığımız Zehra TAŞMAN Kadına ve Eğitime Destek Programı çok başarılı sonuçlar vermiş ve hem ev hanımlarına hem de öğrencilere yönelik bir dizi programı hayata geçirmiştik. Bu yıl da kurucu üyemiz Haldun TAŞMAN’ın annesi adına bu değerli projeyi 100 000 USD bir bütçeyle devam ettiriyor olacağız.  Ben bu vesileyle öncelikle üyemiz Haldun beye bu büyük bağışından dolayı teşekkür ederken, şimdiden hibe desteği alacak olan kadın girişimcilere ve burslu eğitim programına seçilen öğrencilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.  Önümüzdeki yıllarda sadece kadınlara yönelik değil herkesin başvurabileceği daha büyük girişimci destek programlarımız olacağının da müjdesini vermek istiyorum. “ dedi.

“Emeği Geçen Herkese Teşekkür Ediyorum”

Protokol imza töreninde konuşma yapan TSO Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah ALEMDAR; “Bolu Ticaret ve Sanayi Odası her zaman kadınlarımızı iş dünyasına, aktif işgücü piyasasına daha fazla kazandırmaya katkı sağlamak üzere çalışmalar yapıyoruz. Bu anlamda da Bolu Bağışçılar Vakfı ve KOSGEB ile iş dünyasında kadın girişimcilerin sayısını arttırmak ve hali hazırda faaliyette olan kadın işletmelerin faaliyetlerini ve varlıklarını sürdürmelerini destek için bir protokol imzaladık. Bu protokolde emeği geçen başta BBV Üyesi Haldun TAŞMAN’a, Yönetim kurulu Başkanı Nahit ABAK’a, Yönetim kuruluna, Mütevelli Heyetine, KOSGEB Bolu İl Müdürü Abdurrahman USTA’ya ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Protokolün İlimizdeki kadın girişimcilere hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“Bugüne Kadar Bolu’da 446 Kadın Girişimciye Yaklaşık 13 Milyon Destek Sağlamışız”

KOSGEB Bolu İl Müdürü Abdurrahman USTA; “Şuan imzalayacağımız protokol inşallah bir başlangıç olacaktır, işbirliğinde. Biliyorsunuz KOSGEB, KOBİ’lere, girişimcilere destek veren bir kurum. Bugüne kadar Bolu’da 446 Kadın Girişimciye yaklaşık 13 milyon destek sağlamışız. Bu alanda birikimimiz var. Bu Kadın Girişimciliğin geliştirilmesi projesi de çok önem verdiğim bir proje, inşallah hayırlı olur Bolu’ya, girişimcilerimize ve devamı gelir. Ben böyle bir protokole taraf olan TSO, BBV ve sizlere teşekkür ediyorum.”dedi.

Her iki Programın Başvuru Koşulları ve Detayları Hakkında Bilgiler Verildi.

İş Birliği Protokolü İmza Töreni açılış konuşmasını yapan ve programların içeriği hakkında bilgi veren BBV Genel Sekreteri Öznur AKKAYA AKTAŞ ve Danışma Kurulu Üyesi Burcu ŞİMŞEK ; “Kadın Girişimciler için hedef kitlemiz ilk kez iş kuracak kadınlar ve halihazırda girişimi olan kadınlar olmak üzere 2 gruptan oluşmaktadır. KOSGEB geleneksel ya da ileri girişimcilik programlarından birinden faydalanarak işini kurmuş ve en fazla 24 aydır faaliyetlerini sürdüren şahıs şirketlerindeki kadın girişimcilerin yanı sıra yine KOSGEB desteğiyle ilk kez işini kurmak isteyen kadın girişimciler başvurabilir. İş planı hazırlama, Hibe ve Kredi Destekleri, Dijital Pazarlama Araçlarını Etkin Kullanma, Basit Usul Vergi Sistemi, KDV İstisnaları, Teşvikler Eğitimi gibi çeşitli alanlarda eğitim olanakları sunulacağının yanı sıra, proje ekibi ve jüri tarafından seçilecek başvuru sahiplerine de 700 000’er bin TL  hibe desteği verilecek. Liseli Kız Öğrencilerin başvurularına açık olacak olan programda ise yabancı dil eğitimlerinden, Mentorlük eşleşmelerine, Kariyer Gelişim Liderlik kamplarından 50 000 TL eğitim çekine kadar bir dizi fırsat öğrencileri bekliyor olacak.”dediler.

Tören tarafların protokolü imzalaması ile son buldu. Haber: Fatma Marmara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420