İstanbul’daki Bolulu Kadınlar, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Kurdu

İstanbul’da yaşayan Bolulu kadınlar, Bolu’yu temsil etmek, ürettikleri ürünlerden elde edilen gelirlerle ihtiyacı olanlara yardım edebilmek gibi birçok faaliyeti amaçlayarak, İstanbul Üsküdar Bolulular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni kurdular.  

22 Kasım 2023 tarihinde kurulan ve kadın üyelerden oluşan İstanbul Üsküdar Bolulular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, yönetim kurulunu belirledi.

İstanbul Üsküdar Bolulular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin; Kurucu Başkanı Münevver ATEŞOĞLU, Başkan Yardımcıları Sermin ÖZDEMİR, Serpil AKMAN, Kadın Kolları Başkanı Gülsüm ARAT, Halkla İlişkiler Başkanı Nurgül DEĞİRMENCİ, Reklamdan Sorumlu Başkan Hatice KORUM, Dernek Sekreteri Begüm AKCİVAN oldu.

BOLU’YU VE ÜRÜNLERİNİ ÖZLEYEN HERKESİ DERNEĞİMİZE BEKLİYORUZ

Kurucu Başkanı Münevver ATEŞOĞLU bilgi paylaşımında; Derneğimizde iş kadınlarımız, şeflerimiz, bankacımız, ev hanımımız var. Dolayısıyla hepsi çalışan, üreten, gerçekten ülkemize faydalı kadınlar, Cumhuriyet kadınları. Derneğimizin amacı da öncelikle kadınların her şeyi yapabileceği, kadınların her yolda yürüyebileceği ve her ne koşulda olursa olsun her işi becerebileceği, her işin üstesinden gelebileceğini bir yerde kanıtlamak gibi oldu. Derneğimiz biraz toparlandığı zaman hem etkinliklerimiz hem de kermeslerimiz olacak. Allah nasip ederse inşallah Bolu’da da bir şubemiz olacak. Dediğimiz gibi Bolu’yu en güzel temsil edebilmek, en güzel sunabilmek, bütün gayretimiz bu. Derneğimiz, tam Üsküdar’ın ortasında diyebiliriz. İstanbul’da ve diğer illerde yaşayan tüm Boluluları derneğimize bekliyoruz. Gelsinler ziyaret etsinler. Çünkü derneğimizde yöresel ürünlerimizi sergileyeceğiz ve satışa sunacağız. Tarhanamızdan yağımıza, yoğurdumuzdan peynirimize kadar tüm ürünlerimizi sergileyeceğiz. Bolu’muzun ve ilçelerinin yöresel, büyüklerimizden kalan kıyafetlerini, bindallıdan, telli elbiselere, pullulardan, yazmalara kadar her şeyi derneğimizde sergileyeceğiz ve satışımız olacak. Bolu’muzun ve ilçelerinin bu yöresel ürünlerini özleyen, almak isteyen herkesi derneğimize bekliyoruz. Her şey çok güzel olacak, hem Bolulular için hem de Bolu’yu sevenler için.”dedi. Haber Fatma Marmara

Dernek Adresi:

 Ahmediye Mahallesi, Dr. Fahri Atabey Caddesi

Sedef İşhanı N0:18 – Üsküdar- İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420