30 Ağustos Zafer Bayramı Bolu’da Coşkuyla Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100’üncü yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de coşkuyla kutlandı.

Anıt Park’taki Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulmasıyla başlayan kutlama törenine Bolu Valisi Erkan Kılıç, Garnizon Komutan Vekili Piyade Komando Albay İslam Can, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Keleş, Bolu İdare Mahkemesi Başkanı Tuncay Atakan, Bolu Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hüseyin Sabuncuoğlu, Baro Başkanı Avukat Sabri Erhendekçi, Vali Yardımcısı İlhan Turgut, İl Emniyet Müdür V. Serdar Çınar , İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Haluk Saygılı, daire müdürleri, şehit ailelerimiz, gazilerimiz, Siyasi Parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

İlk olarak Anıtpark’ta düzenlenen törende Saygı Duruşu’nda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu ve Atatürk Anıtı’na çelenkler sunuldu.

VALİLİK MAKAMINDA TEBRİKLER KABUL EDİLDİ

Anıt Park’ta düzenlenen törenin ardından Valilik Makamına geçildi ve Bolu Valisi Erkan Kılıç tarafından tebrikler kabul edildi.

ZAFER BAYRAMI COŞKUSU

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına Valilik önünde düzenlenen törenle devam edildi.

Gerçekleştirilen tören Bolu Valisi Erkan Kılıç, Garnizon Komutan Vekili Piyade Komando Albay İslam Can ve Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın vatandaşlarımızın, öğrencilerin, askerlerin ve protokol mensuplarının bayramını kutlaması ile başladı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajları okundu.

Garnizon Komutanlığı adına Personel Teğmen Berkay Yılmaz günün anlam ve önemini belirten konuşma gerçekleştirildi.

Gölyüzü İzzet Baysal Anadolu Lisesi Öğrencileri Esma Duman ile Özlem Sezgin’in “Dua ve Zafer Türküsü” şiirlerini okumasıyla devam eden törende Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Sporcuları ve Halk Oyunları ekibi tarafından gösteri düzenlendi. Ülkemizi başarıyla temsil eden milli sporcularımıza Valimiz Sn. Erkan Kılıç tarafından ödül verilmesinin akabinde tören geçişi yapıldı.

Törenin sonunda Bolu Valisi Erkan Kılıç ve protokol üyeleri törende yer alan öğretmen ve öğrencileri kutladı, onlarla sohbet ederek, hatıra fotoğrafının çekilmesi ile düzenlenen tören programı sona erdi.

KABUL TÖRENİ DÜZENLENDİ

Düzenlenen törenin ardından Bolu Valisi Erkan Kılıç ve eşi Ayşe Elif Kılıç Hanımefendinin ev sahipliklerinde İzzet Baysal Abant Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinin bahçesinde Şehitlerimizin yakınlarına, Gazilerimize ve diğer davetlilere resepsiyon verildi. Vali Kılıç ile eşi Ayşe Elif Kılıç, şehit yakınlarımızın ve gazilerimizin masalarını tek tek dolaşarak sohbet ettiler.

Kabul töreninde bir konuşma yapan Bolu Valisi Erkan Kılıç, “Köklü bir medeniyetin fertleri olan şanlı ecdadımız; asırlardır adalet ve hoşgörü anlayışıyla hüküm sürdüğümüz vatan topraklarımızın bütünlüğüne göz diken iç ve dış düşmanlara karşı büyük mücadeleler vererek nice büyük zaferler kazanmıştır.

Öyle zaferler vardır ki; yok olmak üzere olan, tarih sayfalarından silinmek istenen bir milletin yeniden dirilişinin, büyük bir kahramanlık destanının mührü olarak tarihte iz bırakır. İşte 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da kazandığımız şanlı zafer de bizim tarihimize altın harflerle yazılan ve milletimizin kaderini değiştiren önemli dönüm noktalarından biridir.

Esareti hiçbir zaman kabul etmeyen ve şanlı mazisinden, kahraman ecdadından miras kalan gaza ruhunu asla kaybetmeyen aziz milletimiz; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde topyekûn vatan savunması verdiği Kurtuluş Savaşı’nda, bağımsızlık uğruna ve ebed müddet var olmak adına dünyada bir eşi benzeri dahi olmayan istiklâl mücadelesini zaferle sonuçlandırarak bizlere haklı bir gurur yaşatmış ve mazlum coğrafyalara umut olmuştur.

Unutulmamalıdır ki; tarihinden ders almayan hiçbir millet geleceğini sağlam temeller üzerine inşa edemez. Bizler de bugünlere gelene kadar bayrağımız inmesin, yurt bildiğimiz cennet vatanımızın bütünlüğü bozulmasın ve birlik beraberliğimize gölge düşmesin diye ödediğimiz bedelleri, atlattığımız badireleri unutursak gaflete düşer, hezimete uğrarız.

Her karış toprağı şüheda kanlarıyla sulanmış, gazilerimizin cesaret ve fedakârlıklarıyla yoğrulmuş cennet vatanımıza ve mukaddes emanetlerimize sahip çıkmak için; bizleri bu cennet topraklardan atmak isteyen, bağımsızlığımıza ve hürriyetimize göz diken hain zihniyetlerin emellerine fırsat vermeden her daim karşılarında durmak aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize olan borcumuzun gereğidir. 

Bu duygu ve düşüncelerimle; büyük zaferimizin 100’üncü yıl dönümünde, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bizlere bu toprakları canı pahasına vatan kılan şanlı ecdadımızı, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi şükranla yâd ediyor, tüm Bolulu Hemşehrilerimin “30 Ağustos Zafer Bayramı”nı yürekten kutluyorum” dedi.

Düzenlenen kabul töreninin akabinde misafirlerini uğurlayan Bolu Valisi Erkan Kılıç ve Eşi Ayşe Elif Kılıç hanımefendi, 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle aziz şehidimiz Hasan Durmuşoğlu’nun muhterem ailesi ile kahraman gazimiz Emre Emrah Karabacak ve değerli eşini hanelerinde ziyaret etti, bir istekleri olup olmadığını sordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420