Bolu Valisi Erkan Kılıç’ın “30 Ağustos Zafer Bayramı” Mesajı

Bolu Valisi Erkan Kılıç, “30 Ağustos Zafer Bayramı” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Bolu Valisi Erkan Kılıç, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Köklü bir medeniyetin fertleri olan şanlı ecdadımız; asırlardır adalet ve hoşgörü anlayışıyla hüküm sürdüğümüz vatan topraklarımızın bütünlüğüne göz diken iç ve dış düşmanlara karşı büyük mücadeleler vererek nice büyük zaferler kazanmıştır.

Öyle zaferler vardır ki; yok olmak üzere olan, tarih sayfalarından silinmek istenen bir milletin yeniden dirilişinin, büyük bir kahramanlık destanının mührü olarak tarihte iz bırakır. İşte 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da kazandığımız şanlı zafer de bizim tarihimize altın harflerle yazılan ve milletimizin kaderini değiştiren önemli dönüm noktalarından biridir.

Esareti hiçbir zaman kabul etmeyen ve şanlı mazisinden, kahraman ecdadından miras kalan gaza ruhunu asla kaybetmeyen aziz milletimiz; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde topyekûn vatan savunması verdiği Kurtuluş Savaşı’nda, bağımsızlık uğruna ve ebed müddet var olmak adına dünyada bir eşi benzeri dahi olmayan istiklâl mücadelesini zaferle sonuçlandırarak bizlere haklı bir gurur yaşatmış ve mazlum coğrafyalara umut olmuştur.

Unutulmamalıdır ki; tarihinden ders almayan hiçbir millet geleceğini sağlam temeller üzerine inşa edemez. Bizler de bugünlere gelene kadar bayrağımız inmesin, yurt bildiğimiz cennet vatanımızın bütünlüğü bozulmasın ve birlik beraberliğimize gölge düşmesin diye ödediğimiz bedelleri, atlattığımız badireleri unutursak gaflete düşer, hezimete uğrarız.

Her karış toprağı şüheda kanlarıyla sulanmış, gazilerimizin cesaret ve fedakârlıklarıyla yoğrulmuş cennet vatanımıza ve mukaddes emanetlerimize sahip çıkmak için; bizleri bu cennet topraklardan atmak isteyen, bağımsızlığımıza ve hürriyetimize göz diken hain zihniyetlerin emellerine fırsat vermeden her daim karşılarında durmak aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize olan borcumuzun gereğidir. 

Bu duygu ve düşüncelerimle; büyük zaferimizin 100’üncü yıl dönümünde, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bizlere bu toprakları canı pahasına vatan kılan şanlı ecdadımızı, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi şükranla yâd ediyor, tüm Bolulu Hemşehrilerimin “30 Ağustos Zafer Bayramı”nı yürekten kutluyorum. “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420