Mengen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Güzel Bir Çalışma Daha

Mengen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Metin Uçar Eğitim, Kültür ve Teknoloji Vakfı işbirliğiyle Bilişim ve Robotik Kodlama Sınıfı oluşturuldu.

Mengen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Metin Uçar Eğitim, Kültür ve Teknoloji Vakfı işbirliği ile Mengen Atatürk Ortaokulunda “Bilişim ve Robotik Kodlama Sınıfı” oluşturuldu ve bugün açılışı yapıldı.

“Bilişim ve Robotik Kodlama Sınıfı” açılışına; Mengen Kaymakamı Ekrem Ender Ergün, Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut, İlçe Emniyet Müdürü Mahmut Demir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Celepci, vakıf mütevelli heyeti üyeleri Mustafa Yılmazer ve eşi Özlem Yılmazer, kurum ve okul müdürleri ile veliler katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Celepci konuşmasında; Vakıf hizmetleri bizim kadim medeniyetimizin vazgeçilmez unsurudur. Eğitime vermiş oldukları desteklerden dolayı Metin Uçar Vakfı yetkilerine teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize fırsat eşitliği sunmuş olduk. Artık Dijital çağda yaşıyoruz. Gençlerimizi bu çağa uygun yetiştirmeliyiz. Öğrencilerimiz kodlamayı öğrenecekler. Teknofeste katılmayı hedefliyoruz. Vakıf tarafından tüm sınıflarımıza, her sınıfa 13 Bilgisayar, 12’şer adet robotik kodlama kiti, 4 WD araç platformu, çevre birimleri, 3D yazıcı, etkileşimli tahta ve diğer sınıf malzemeleri alınmıştır. Kendilerine Mengen’de eğitime verdikleri desteklerinden ötürü teşekkür ederiz.”ifadelerini kullandı.

“Bilişim ve Robotik Kodlama Sınıfı” açılış programı, İlçe Kaymakamı Ekrem Ender Ergün’ün plaket takdim etmesiyle sona erdi. Haber: Fatma Marmara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420