Cumhuriyet Konserinde Başkan Özcan Üç Türkü Seslendirdi

Cumhuriyet’imizin 98.yılı yıldönümünde gerçekleştirilen muhteşem “Cumhuriyet Konserinde”, Başkan Özcan’da 3 türküyü seslendirdi.

Bolu Belediyesi’nin Cumhuriyet’imizin 98.yılı yıldönümü ve “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” kutlamaları çerçevesinde düzenlediği, Şef Tahsin Arslan yönetimindeki Bolu Belediyesi Köroğlu Türk Halk Müziği Korosunun  ”CUMHURİYET” konseri 28 Ekim 2021 Perşembe günü saat: 19.30’da Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde büyük bir coşku içinde sahnelendi.

Marşlar, türküler ve şiirlerden oluşan 20 eserin korist ve solistlerle seslendirildiği konserde, Şef Tahsin Arslan tarafından eser seslendirmesi için sahneye davet edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan burada yaptığı konuşmasında; “Cumhuriyetimizin 98.yıldönümü, 2 yıl kaldı bir asrı tamamlamaya. O yüzden mutluyuz, gururluyuz, onurluyuz. Böyle etkinlikleri özlemişiz. Sizlerde salonu doldurmuşsunuz. Ben bundan dolayı çok büyük mutluluk duyuyorum. İnşallah 99.ve 100.yılımızı çok daha farklı etkinliklerle kutlayacağız. Cumhuriyetin faziletlerini topluma anlatmaya devam edeceğiz.”ifadelerine yer verdi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan konuşmasının ardından “Magusa Limanı” türküsünün hikayesini anlattı ve türküyü okudu. Başkan Özcan ayrıca “Köroğlu” ve “Bilmem söylesem mi” türkülerini de seslendirdi. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve Eşi Meral Özcan, sahnede sanatçılar ve salondaki sanatseverlerle birlikte ellerinde Türk Bayrakları’yla konserin son parçası olan “10.yıl marşını” hep birlikte coşkuyla söylediler.

Konserin sonunda Başkan Özcan ve Eşi Meral Özcan, Şef Tahsin Arslan ve sanatçılara plaket ve çiçeklerden oluşan hediyeleri takdim ettiler. Fotoğraf çekimleri ardından konser sona erdi. Haber: Fatma Marmara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420