SOFYA EĞİTİM ATAŞESİ ŞENOL GENÇ’TEN BOLU’YA SELAM VAR

Bulgaristan’ın Sofya kentinde bulunan Türkiye Büyükelçiliğinde Eğitim Ataşesi olarak görev yapan Şenol GENÇ, Bolu’ya selam gönderdi.

2006-2007 yıllarında Bolu İl Mili Eğitim Müdürlüğü görevinde bulunan, şuan  Bulgaristan’ın Sofya kentinde Eğitim Ataşesi olarak görev yapan Şenol GENÇ, kendisini makamında ziyaret eden İzzet Baysal Abant MTAL Okul Müdürü Ayhan VURAL, Bülent YALÇIN ve Mustafa KARAKAYA’ yı kabul etti.

BOLU SEVDALISI

Mesleki Eğitimde Okullarda Dijital Dönüşümün Gerçekleşmesi D-VET proje ekibi ile sohbetinde, Sofya Eğitim Ataşesi Şenol GENÇ; Erasmus+ Projelerinin öneminden, Bolu’dan ve Bolu’daki hatıralarından, Türk Eğitim sisteminden bahsetti. Gönüllü bir Bolulu olduğunu kaydeden GENÇ, kendisini ziyaret eden herkese kendini bir Bolu sevdalısı olarak tanıttığını da belirterek, gittiği her yerde imkân buldukça, Bolu’yu ve Bolu’nun güzelliklerini anlatmaya çalıştığını kaydetti.

KAYNAKLARIN ETKİN ve VERİMLİ KULLANILMASI GEREKLİLİĞİ

Eğitimle ilgili öğretmenin ve öğretmenler odasının çok önemli olduğunu, teftiş ve denetime değinen Eğitim Ataşesi Şenol GENÇ eğitim yöneticilerinin de cesaretli ve kararlı olmalarını vurguladı. Kaynakların etkin ve verimli kullanılması gerektiğini ifade etti.

BULGARİSTAN’A YOLU DÜŞEN BOLULULARI BEKLİYOR

Ziyaretine gelen Müdür Ayhan VURAL, Bülent YALÇIN ve Mustafa KARAKAYA’ ya ikramda da bulunan Eğitim Ataşesi Şenol GENÇ, başta Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Cemil SARICI ve milli eğitim camiasına sonra da tüm Bolululara selam göndererek, imkânı olup da Bulgaristan’a giden her Boluluyu elinde geldiğince ağırlamaya çalışacağını da sözlerine ekledi ve Bulgaristan’a yolu düşen bütün hemşerilerini beklediğini ifade etti.. Haber: Fatma Marmara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427