Bolu Sivil Toplum Kuruluşları Cumhuriyet Yemeğinde Buluşacak

Bolu’da 10 (on) sivil toplum kuruluşu Türkiye Cumhuriyetinin 100. yılını birlikte kutlamak için “Cumhuriyet Yemeği” düzenliyor.

Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Bolu Halk Evi, Sebenli Kadınlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Türkiye Güçsüzler ve Kimsesizler Yardım Vakfı, Türk Kadınlar Birliği, Türk Kadınlar Konseyi Derneği, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Bolu Şubesi, Türkiye Yardım Sevenler Derneği, 29 Ekim Kadınları Derneği -27 Ekim 2023 Cuma akşamı Bolu Hilton Otel de “Cumhuriyetin 100. Yılını Kutlama” yemeğinde bir araya gelerek, Cumhuriyetin 100. yılını hep birlikte coşkuyla kutlayacaklar..

Bolu sivil toplum kuruluşları konuyla ilgili basın duyurusunda şunları paylaştılar:

“Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 100 yıl önce kurduğu ve bizlere emanet ettiği Cumhuriyet’imizin 100. Yılı Kutlama Yemeğini’ gerçekleştirmekteyiz.

Cumhuriyetimizin değerlerini benimsemiş 10 STK’nın Bolu şubeleri olarak, cumhuriyetin tüm kazanımlarına sahip çıkıyoruz. Cumhuriyetimizin vazgeçilmez ilkelerinden taviz vermeden cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatma kararlılığında olduğumuzu ulusumuzla ve siz değerli basın mensuplarıyla paylaşıyoruz.

Cumhuriyetimizi çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkarma azmindeyiz. Gelecek yüzyılda çağdaş, uygar, laik, güçlü ve diğer devletler ile uluslararasında olması gereken yere ulaşmış bir Türkiye Cumhuriyeti hedefliyoruz. Atatürk’ün de ifade ettiği gibi ‘Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.’

Bu münasebetle cumhuriyetimizin 100.yılı tüm ulusumuza kutlu olsun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427