Milletvekili Akgül, Esnaf kredilerinde faiz artışını TBMM’ye taşıdı

MHP Bolu Milletvekili İsmail Akgül, TBMM’de yaptığı konuşmasında, esnaf kredilerinde faiz artırımına dikkat çekerek, “Esnaf ve sanatkârlarımız ciddi bir mağduriyet ile karşı karşıya” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bolu Milletvekili İsmail Akgül, Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) yaptığı konuşmada; “Ülkemizin kalkınmasında önemli rol oynayan ve zor şartlar altında ticari faaliyetleri sürdürmeye çalışan esnaflarımızın ortağı olduğu Esnaf Kefalet Kredi kooperatiflerinden çekilen kredi faiz oranlarında %10luk bir artışa gidilmiştir. Bu durum karşısında Esnaf ve sanatkârlarımız ciddi bir mağduriyet ile karşı karşıya kalmaktadır. İstihdam, ekonomiye katkı ve küçük esnaflarımızın var oluşlarının devamı açısından yükseltilen faiz oranlarının düzenlenmesi esnafımızın en tabi hakkıdır. Ahilik şuuru ve bilinci içerisinde emek veren tüm esnaf ve sanatkârlarımıza bir kez daha saygı ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420