Arkadaşım Keman Projesi ve Hatay Kardeş Sesler Korosundan Muhteşem Konser

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında özel ve ortak bir çalışmaya imza atan öğrenciler ”Arkadaşım Keman ve Hatay Kardeş Sesler” adlı konser programı AİBÜ Mavi Salon’da gerçekleştirildi.

T.C. Bolu Valiliği Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde yürütülen,  küçük yaşta müzikle tanıştırma, müzik sevgisini aşılama, müzik eğitimi yolu ile öğrencilerin özgüvenlerini artırma, iletişim kurma becerilerini geliştirmesi amaçlan “Arkadaşım Keman” Projesi’nde görev alan öğrenciler ile Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü “Hatay Kardeş Sesler Korosu” öğrencileri Bolu’da buluştu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle özel ve ortak bir çalışmaya imza atan öğrenciler ”Arkadaşım Keman ve Hatay Kardeş Sesler” adlı konser programı Abant İzzet Baysal Üniversitesi Mavi Salon’da gerçekleştirildi.

Programa, Bolu Valisi Erkan Kılıç, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Cemil Sarıcı, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, davetliler, veliler ve vatandaşlar katıldı.

“Zorluluklarda her zaman birbirimizin yardımına koşacağız”

Hatay’dan gelen öğrencilerle ortak konser veren Arkadaşım Keman Projesi’nde yer alan minik öğrenciler, izleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı. Klasik müzik parçalarının yanı sıra, Türk müziğinin unutulmaz eserlerini de seslendirildiği konser, büyük beğeni topladı. Konserin sonunda miniklerin söylediği 23 Nisan şarkısına salonda bulunan büyükler de eşlik etti. Konserin sonunda konuşma yapan Bolu Valisi Erkan Kılıç, Bolulu ve Hataylı çocukların böyle güzel bir etkinlikte bir araya gelmesinin çok önemli olduğunu belirterek, “Projede emeği olan herkese teşekkür ediyorum. 6 Şubat Depremleri meydana geldikten sonra Bolu halkı oradaki kardeşleri için adeta seferber oldu. Küçüğü büyüğü yaşlısı genci herkes oradaki kardeşlerinin yanına koştu. Biz ülke olarak biriz bütünüz kardeşiz. Zorluluklarda her zaman birbirimizin yardımına koşacağız, her zaman birbirimize destek olacağız” dedi. 

Vali Kılıç’ın konuşmasının ardından protokol üyeleri, projede görev alan eğitimcilere teşekkür belgelerini takdim etti.  Haber: Fatma Marmara

https://www.youtube.com/watch?v=JdKVr8Qw35w

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420