Bolu Ülkü Ocakları’ndan, 23 Nisan Çocukları Şenliği

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla, Bolu Ülkü Ocakları, İzzet Baysal Caddesinde çocuklar için özel bir etkinlik düzenledi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Bolu Ülkü Ocakları tarafından özel bir etkinlik gerçekleştirildi, etkinlik, çocuklar tarafından yoğun ilgi gördü ve doyasıya eğlendi. Hafızalarda yer edecek özel hazırlanan görsellerde fotoğraf çektiren çocuklar, hem Keloğlan, Nasreddin Hoca gibi hikaye kahramanı oldu hem de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yanında fotoğraf çektirme şansı buldu. Ayrıca şenliğe katılan çocuklara Türk bayrağı, balon, pamuklu şeker, meyve suyu ve kek dağıttı. Palyaçolar, müzikler, oyunlar, yüz boyama ve sürpriz hediyeler verildi.

“Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atmıştır”

Etkinlik sonunda açıklama yapan Bolu Ülkü Ocakları Başkanı Sedat Tok, “Gazi Meclisimiz; 104 yıl önce yüce Türk milletinin asırlar süren duraklama, gerileyiş ve yok olma endişelerine son vermiş, bin yıldır var olduğumuz bu aziz topraklarda ebediyen var olacağımızı tüm dünyaya haykırmıştır. Türk milletinin karakterine işlemiş olan bağımsızlık ve hürriyet aşkı, 23 Nisan 1920 Cuma günü Ulus’taki tek katlı taş binada bir kez daha dirilmiş, hasta adam denilen aziz milletimiz, kutlu Mecliste küllerinden doğarak Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atmıştır. Bu hususun önemini Aziz Atatürk şöyle dile getirir: “23 Nisan, Türkiye için milli tarihin başlangıcı ve yeni bir dönüm noktasıdır. Bugün, bir cihan husumete karşı kıyam eden Türkiye halkının Türkiye Büyük Millet Meclisini vücuda getirme hususunda gösterdiği harikayı ifade eder.” dedi.

“Dünyada çocuklara armağan edilmiş ilk ve tek bayramdır”

Çocukların her zaman ve her yerde yanında olduklarını belirten Tok; “23 Nisan’da gerçekleştirilen atılım o kadar önemlidir ki bu tarih, devletimizin ilk milli bayramı olma özelliğini taşırken dünyada çocuklara armağan edilmiş ilk ve tek bayramdır. Bu nedenle bugün, oldukça gururlu ve kıvanç içerisindeyiz. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak Millî değerlerimizin mirasçısı ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın her zaman ve her yerde yanındayız. Bu duygularla, sevgili yavrularımızın ve bugünün kendilerine armağan edildiği dünyadaki bütün çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor; Gazi Meclis’imizi bizlere emanet eden Aziz Atatürk’ü ve dava arkadaşlarını, ebediyete irtihal etmiş tüm milletvekillerimizi saygı, sevgi ve hürmetle anıyorum” ifadelerine yer verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420