İZZET BAYSAL ABANT MTAL’DE MEZUNİYET TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

İzzet Baysal Abant Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2023/2024 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni gerçekleşti.

Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı- Aşçılık Dalı Kazan Devir Teslim, Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Alanı- Önbüro Dalı Anahtar Devir Teslim’den oluşan Mezuniyet Günü Programı 28 Mart 2024 Perşembe günü 17.30- 18.30 saatleri arasında okulun spor salonunda gerçekleşti.

12. sınıf A-B-C-D şubelerinin Mezuniyet Programı, Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ile başladı. Okul Müdürü Ayhan VURAL,  Abant Palas Otel Genel Müdürü Kubilay ÖZTÜRK, Chef Sercan ÖZSOY’un açılış konuşmaları ardından, Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Alanı Anahtar Devir Teslimi, Mezuniyet Andı ve Mezuniyet Belgelerinin Takdimi, Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı Kazan Devir Teslimi, Mezuniyet Andı ve Mezuniyet Belgelerinin Takdimi ve Toplu Kep Atma yapıldı.  . Mezuniyet ve İftar Yemeği ile devam eden program, Mezuniyet Duası ile sona erdi.

Okul Müdürü Ayhan VURAL mezuniyet programı açılış konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Saygıdeğer velilerimiz, sizlerden emanet olarak aldığımız değerli evlatlarınızı; idarecilerim, öğretmenlerim ve tüm çalışma arkadaşlarım ile birlikte özgüveni yüksek, ne istediğini bilen, hedefleri için cesaretle hareket eden bilgili, görgülü, ülkesini ve insanları seven bireyler olarak, sizlere tekrar takdim etmekten dolayı büyük mutluluk ve heyecan duyuyorum…

Sayın veliler, öğrencilerimize bundan sonraki başta eğitim-öğretim hayatları olmak üzere tüm girişimlerinde ve çalışmalarında başarılar diliyorum. Gençlerimize olan desteklerinizin ve güvenin devamını temenni ederim.

Değerli öğretmen arkadaşlarım, bir anne ve baba şefkati ile kucaklayıp, erdem ve bilgi ile donattığınız bir nesli daha bugün buradan uğurluyoruz. Onlara gösterdiğiniz rehberlik, şefkat ve ilgi için sizlere ne kadar teşekkür etsem az.

Sevgili Gençler, okula ilk başladığınız günden bugüne, eğitildiniz, bilgi ve erdemle donatıldınız, staj yaptınız, atölyelerde çalıştınız, etkinliklere katıldınız, bugün bir mezuniyet yaşıyorsunuz. Biliniz ki her mezuniyet bir başka basamağın başlangıcıdır. Okul günleriniz, okul anılarına dönüşecektir. Gelecekte başarıyla okulunuzu, bizleri ve ailelerinizi en iyi şekilde temsil edeceğinize olan inancım tamdır.

Sevgili gençler

Üç şeyden asla vazgeçmeyiniz. Sağlık, saygı ve sevgi… Bu üç şey size, ailenize ve ülkemize mutluluk getirecektir. Sağlıklı düşünen insan çok çalışacak, saygılı olan kişi başkalarını fark edecek ve sevgi dolu kişi de başta kendi ülkesi olmak üzere tüm insanlığı sevecektir.  Hızla değişen bu dünyada değişime ayak uydurmak, muasır medeniyetler seviyesine bizleri taşımak için şarttır.  Sizlerden dürüst, çalışkan, sevgi dolu, adil iyi bir insan, değer ve tutumlara bağlı olmanızı arzuluyorum.

Değerli gençler, ülkemizin umudu ve güvencesi sizlersiniz.  Bu gerçeği Ulu Önder ATATÜRK “Bütün umudum gençliktedir” diyerek ülkeyi ve bütün değerlerini gençlere emanet ederek göstermiştir. İnanıyorum ki; sizler de umutları ve güveni boşa çıkarmayacak ülkemizi müreffeh yarınlara taşıyacaksınız. Teknolojik gelişmeleri, toplumsal değişimleri, izleyecek, o gelişmeleri öğrenerek milletimizin değerli evlatlarına hizmet olarak sunacaksınız. Buna bütün kalbimle inanıyorum.
Ülkemizin geleceği siz değerli gençlerimizin bundan sonraki her başarısı gurur kaynağımız olacaktır. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420