Mengen’de Cahit Sıtkı Tarancı Şiir Dinletisi Düzenlendi

Mengen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Bir Şair 10 Şiir” projesi kapsamında Mengen Aşçılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından Cahit Sıtkı Tarancı şiir dinletisi düzenlendi.

Mengen Aşçılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi çok amaçlı salonunda düzenlenen etkinlik Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Etkinliğe İlçe Jandarma Komutanı İbrahim Çalım, İlçe Emniyet Müdürü Yakup Çelik, İlçe Müftüsü Mehmet Özcan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Celepci, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Dinletide Mengen Aşçılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenciler Şair Cahit Sıtkı Tarancı’nın önce sevgi ve yalnızlık temalarında, daha sonra öne çıkan ve sevilen eserlerini seslendirdi.

Uzun süredir hazırlandıkları şiir dinletisi programında okudukları şiirlerle dinleyenleri mest eden öğrenciler büyük alkış topladı. Program, şiirlerini seslendiren öğrencilerin protokolle fotoğraf çekimleri ardından sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420