İlhan Durak Türk’ün Bayramı Nevruz’a Katıldı

Türkler’in ortak milli bayramı, eski takvimlere göre baharın ilk günü olan Nevruz Bayramı kutlandı.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) Öğrenci konseyi tarafından düzenlenen ve geniş bir coğrafyada baharın gelişi olarak kabul edilen Nevruz, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde yapılan programla kutlandı. Törene Bolu Valisi Erkan Kılıç, MHP Bolu Milletvekili İsmail Akgül, BAİBÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Rektör yardımcıları Prof. Dr. Aydın Him ve Prof. Dr. Samettin Gündüz, MHP Bolu Belediye Başkan Adayı İlhan Durak, MHP Bolu İl Başkanı Ayhan Çelikkol, KAÇEP Başkanı Sema Gülen, Ülkü Ocakları Başkanı Cihan Özkalem, daire amirleri, akademisyenler, BAİBÜ personeli ve öğrenci toplulukları katıldı.  
Genellikle ailelerin, dostların ve toplumun bir araya geldiği bir zaman dilimi olarak belirtilen Nevruz Bayramı, birlik, dayanışma, barış ve hoşgörü mesajlarının ön plana çıktığı bir kutlama olarak görülür. Birlik ve beraberliğin ön plana çıktığı bu bayram kutlamalarında ise 31 Mart yerel seçimlerinde aday olan siyasi parti belediye başkan adayları arasında yalnızca İlhan Durak kutlamalara katıldı.  

Durak Nevruz Bayramı programı sonrası yaptığı açıklamada “Türk milletinin hem ata hem de ana yurdunda baharın müjdecisi olarak özel ve önemli bir yeri bulunan Nevruz Bayramı taşıdığı derin anlam itibariyle; Türk milletinin Ergenekon’dan çıkışını ve müteakip asırlarda kademe kademe sıçrayışını ifade etmektedir. Yakılan ateşler, tutuşan eller, çarpan yürekler, neşe saçan gözler, gülümseyen yüzler, müşfik vicdanlar, reddedilen ihtilaflar, dışlanan kötü emeller Nevruz’un kültürel dokusunu, tarihsel doğasını gözler önüne çıkarmaktadır. Beraber ağlayıp birlikte gülen; bayram günlerinden yas tutulan dönemlere kadar her şeyi birlikte paylaşan aziz millet fertleri inanıyorum ki, hiçbir şart altında bölücü emellere geçit vermeyecektir. Nevruz, milli kader ortaklığımızın ve kardeşlik bağlarımızın mihenk taşı olduğu kadar parlayan da sembolüdür. Çok geniş bir coğrafyada varlık mücadelesi veren aziz milletimin ve tüm soydaşlarımızın Nevruz Bayramı’nı kutluyor, hepsine birden sağlıklı, huzur dolu ve başarılarla geçecek bir ömür temenni ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420