İlhan Durak Sığınmacılara Ateş Püskürdü…”Bolu’da sığınmacı istilasına son vereceğiz”

Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Belediye Başkan Adayı İlhan Durak, vatandaşların sığınmacılar ile ilgili şikayetleri üzerine sert açıklamalarda bulundu.

31 Mart yerel seçimleri öncesi sahada çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Belediye Başkan Adayı İlhan Durak’a vatandaşlar sığınmacılar konusundaki şikayetlerini dile getirdi. Vatandaşların ‘Mültecilerin sayısı hiç de azalmadı. Geçtiğimiz günlerde benim çocuğumu parkta sıkıştırıp dövmüşler. Artık bu mülteciler gitsin istiyoruz’ söylemlerinin ardından sığınmacılar ile ilgili olarak adeta ateş püsküren Durak “Mülteci sayısının azalmadığını biliyoruz çünkü veriler bunu gösteriyor. Bunu seçim propandagası haline getirmek yerine keşke gerçekten bu mültecileri göndermiş olsalardı. Genel Başkanımızın da bu konudaki söylemleri zaten ortada. Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli Bey’de yaptığı açıklamasında ‘Bu misafirlik artık adı konulmamış bir istilaya yani kontrolsüz göç adı konulmamış bir istilaya dönmüştür’ demiştir. Biz seçildikten sonra Bolulu vatandaşlarımızın huzuru ve güveni için sığınmacıları evlerine geri göndereceğiz. Kimsenin şüphesi olmasın. Asla mülteci konusunda taviz vermeyeceğiz ve siyasi propaganda yapmayıp, bu adı konulmamış istilaya şehrimizde son vereceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420