“DOLORES CLAIBORNE” TİYATRO OYUNU BAİBÜ SAHNELENECEK

“Dolares Claiborne” isimli tiyatro oyunu, bazen “Cadılık” bir kadının tutunabileceği tek şeydir, sloganıyla “27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde” BAİBÜ Mavi Salonda sahne alacak.

Stephen King’in unutulmaz romanı Dolares Claiborne’ün tiyatro uyarlaması, Yaratıcı Drama Topluluğu tarafından 27 Mart 2024 Çarşamba günü saat: 17.00’da Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Mavi Salonda sahnelenecek.

Yönetmenliğini Yeşim Dağsuyu’nun yaptığı ve aynı zamanda oynadığı oyunda, yine Yaratıcı Drama Topluluğundan, Bilal Akbulut, Dilara Tanrıverdi, Dilara Turak, Esranur Şahin, Nurettin Enes Tıraşçı, Osman Turak, Şehval Ulutürk rol alıyor.

Dolores Claiborne, tüm ömrünü Little Tall Adası’nda geçirmiş, berbat bir yaşama sahip, bir kadındır. Onun küçük dünyasında kızı Selena vardır. Kocası Joe alkolik ve kumarbaz bir adamdır. Onunla yaşamak Dolares için her geçen gün daha da zorlaşmaktadır. Bir gün Selana’dan öğrendiği gerçekler sonucunda Dolares’in dünyası kararır. O günden sonra hayat ne Dolares içim ne Selana için ne de Joe için aynı kalmayacaktır.

Hikayenin sonunda ada sakinleri ise adada 30 yıl arayla işlenen cinayetin üzerini örten sis perdesinin aralanmasına şahit olacaklardır.

“Dolares Claiborne” isimli tiyatro oyununun Yardımcı Yönetmeni: Bilal Akbulut, Ses ve Işık: Emre Kaplan, Yiğit Can Bilen, Afiş Tasarım: Esranur Şahin. Haber: Fatma Marmara

İletişim: 0 537 438 11 47- 0 542 836 08 77

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420