AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Demirkol, Gençlere Yönelik Kapsül 14 Projesiyle İnovasyon Rüzgarı Estiriyor

 AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Demirkol, Gençlere Özel Kapsül 14 Projesini Hayata Geçiriyor: İş Fikrinizle Geleceğinize Yön Verin

AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol, gerçekleştirdiği kafe ziyaretlerinde gençlere  Mega Projesi Kapsül 14 ve diğer gençlik projeleri hakkında bilgi verdi. Demirkol, gençlerin şehir yönetiminde önemli bir rol oynayacağını belirterek, geleceği gençlere emanet etmek istediklerini ifade etti.

Kapsül 14 projesi ile ilgili konuşanDemirkol, bilim ve teknolojiye olan ilginin artırılması amacıyla interaktif sergiler ve eğitim programları sunan bir Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin inşa edileceğini açıkladı. Bu merkezin özellikle çocuklar ve gençler olmak üzere tüm yaş gruplarına teknolojiyi sevdireceğini ve öğrenmeyi eğlenceli hale getireceğini belirtti. Merkezde uzay, fizik, biyoloji ve teknoloji gibi çeşitli alanlarda interaktif sergiler düzenleneceği vurgulandı.

Kapsül 14’ün ayrıca üniversite öğrencilerinin bilimsel ve teknolojik çalışmalarını yapacakları bir merkez olacağına dikkat çeken Demirkol, merkezin fakülte öğrencilerinin atölye çalışmalarına da ev sahipliği yapacağını, Kapsül14 içerisinde 16 fakültede okuyan ve geleceğimizi aydınlatacak olan gençlerin bilimsel, teknolojik çalışmalarına ve eğitimle ilgili fakültedeki eğitimleriyle ilgili atölyelerine kadar bir sistem kurulduğunu ifade etti. Teknokent ile işbirliği içinde çalışacak olan Kapsül 14’ün şehirdeki yenilikçi firmalara da öncü olacağı belirtildi.

Demirkol, Kapsül 14 projesinin Bolu’nun eğitim, teknoloji ve bilim alanında önemli bir merkezi haline geleceğini vurgularken gençlerin ulaşımla ilgili problemlerinin de çözüleceği müjdesini verdi. Demirkol, “Gençlerin taleplerine göre artık üniversite öğrencilerimiz ulaşımda daha konforlu, daha kolay ulaşım imkanlarına sahip olacaklar.Heyecanlı 7/24 açık kütüphanelerle gençlerimizin 7/24 ders çalışacakları, uluslararası makalelere ücretsiz erişim sağlayacakları, içinde çay, kahve, çorba gibi ikramların olacağı, ulaşımın da yine bu kütüphaneden 7/24 sağlanacağı bir alan oluşturuyoruz.
Genç kafe ve söyleşi mekanlarıyla gençlerimiz her anlamda kendilerini geliştirecek seminerlere ve konferanslara katılabilecek. Kuracağımız E-spor merkezi ile yine gençlerimiz arasında dijital oyunlara ilgi duyanlar için güzel bir mekanda uluslararası takımlar kuracağız. Kuracağımız Gençlik Kampı ilehem ilimizde okuyan üniversite öğrencileri hem bölgemizdeki misafirlerimizle gençlerimizinbirlikte stres atmalarını, keyifle öğrenmelerini ve network ağlarını geliştirmeyi planlıyoruz.Gençlik Tanışma Meclisleriyle şehrimiz birlikte yöneteceğiz. Üniversitedeki 16 fakülteden temsilcilerin oluşturacağı, aynı şekilde lise ve ortaokul öğrencilerin de olacağı tanışma meclisinde gençler kendi sorunlarını tespit edip çözüm yollarını kendileri belirleyecekler. Şehrimizi gençler yönetecek.Yine Genç Kartla beraber üniversitede lisede okuyan öğrencilerimiz, ortaokulda ilkokulda okuyan öğrencilerimiz Bolu’da sosyal tesislerimizden indirimli faydalanacak ve kuracağımız sosyal tesislerde yapmış olduğu hizmetlerde ve almış olduğu hizmetlerde puan toplayarak genç kartlarında para biriktirecek. Üniversitemizde okuyan öğrencilerimiz ve Bolu’dan başka ile giden öğrencilerimiz için burs imkanları,dijital destekler verilecek. Gittikleri illerde hemşehrilerimizle buluşup hayatı kolaylaştıran sistemler üzerinde çalışacağız. Ayrıca ilkokul, ortaokul ve lise ihtiyaç sahibiöğrencilerimizin ders başarılarını artacak yıllık online eğitim destek paketi sağlayacağız. Bu paketle uzaktan eğitimi, online öğrenme kaynaklarına erişimi kolaylaştıracağız.” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420