Demirkol’dan Bolu’ya Fuar ve Kongre Merkezi Müjdesi!

AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası’nda Genç Girişimciler Kurulu İcra toplantısına katıldı. Genç Girişimcilerin, üretime katkı sağlamak ve istihdam oluşturmak için hedeflerini bildiğini belirten Demirkol, “Ofis ihtiyaçlarının tümünün ücretsiz olacağı ve rahat bir çalışma ortamının sağlanacağı projemiz size sözümüz olsun.  Adını da hep birlikte Hibrit Bolu koyalım.” dedi.

31 Mart yerel seçim çalışmalarına hız kesmeden devem eden AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol, sabah saatlerinde Kültür mahallesi sakinlerini ziyaret etti.  Köroğlu PTT şubesi çalışanlarını ziyaret eden Demirkol, şube çalışanları tarafından hazırlanan kahvaltı ikramına eşlik etti.

Bolu Ticaret  ve Sanayi Odası’nda düzenlenen Genç Girişimci İş Adamları Toplantısına katılan Demirkol, iş adamları ile karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.

“Bolu’muzun daha iyiye daha güzele gidebilmesi için hep birlikte bir yolculuktayız”

Burada yaptığı konuşmada Genç Girişimci İş Adamları ile çok kıymetli bir yolculukta olduğunu ifade eden Demirkol, “Bolu’nun geleceğini inşa etmeye çalışan, bugüne kadar kendi alanlarında farklı başarılı işler yapmış olan bir grup olarak bende sizi kendimle beraber görüyorum. Çok önemli ve değerli olan işleri, Bolu’muza ciddi katkı sağlayan işleri hep birlikte yürütüyoruz. Bolu’muzun daha iyiye daha güzele gidebilmesi için hep birlikte bir yolculuktayız. Vizyonunuzu, bakış açınızı, hedeflerinizi biliyorum. Hayali olan, üretime katkı sağlamak isteyen, sadece ilimiz için değil ülkemiz ve uluslararası arenada ses getirecek işler yapmaya çalışan bir topluluk olduğunuzu biliyorum ve tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.

“Hayallerinizin gerçekleşeceği bir belediyecilik kavramını yaşayacağımızı iddia ediyorum”

Belediye başkanlığının şehrin en önemli kurumu olduğunun altını çizen Demirkol, “2 yıl Başhekimlik, 6 yıl İl Sağlık Müdürlüğü toplam 8 yıllık görev yaptığım dönemde belediyenin iyi olması ile zayıf olması arasındaki farkın bir şehri nerden nereye götürebileceğini bizzat gördüm. Bu noktada imkanları, yaptıkları, yapamadıkları, destek oldukları ile çok güçlü bir kurum olduğunu düşünüyorum. Bu sebeple de bu yolculukta büyük bir cesaret ve özgüvenle de bende varım dedim. Bolu’muzun 5 yıl, 10 yıl, 50 yıl sonra nerede olacağını hayal eden vizyona buradaki arkadaşlarımız ve ben sahip olduğumuzu düşünüyorum. Bu vizyonun ortaya çıkabilmesinin en önemli anahtarının da istişare kültürü olduğunu düşünüyorum. İstişare kültürü olmazsa siyasi düşüncesi ne olursa olsun bir işin ortaya değerli bir şekilde çıkabilmesi mümkün değil. Belediye şehrin arkasını toplayan, ihtiyaçları ortaya çıkaran, talep edildiği zaman mutlu olan, verdiği zaman görevini yerine getiren bir anne baba edası ile çalışıyor olması lazım. Bu noktada hedeflerinizin, hayallerinizin gerçekleşeceği onlara uygun bir imkanın elimizden geldiğince sunulacağı bir belediyecilik kavramını yaşayacağımızı iddia ediyorum. Bu noktada hedeflerinize uygun alanların açılması bunların başında organize sanayide yer sıkıntıları olduğunu biliyorum. Üretime katkı sağlamak, istihdam oluşturmak için hedeflerinizi biliyorum. En önemli ihtiyacınızın bu olduğunu biliyorum. Bu bağlamda yer açılması noktasındaki bütün gayretimi sağlayacağımı ifade etmek istiyorum.Ofis derdinizin olmayacağı,ücretsiz internet ve ofis ortamının sağlanacağı hibrit ofisiniz benden olacak.  Adını da hep birlikte Hibrit Bolu koyalım. HİBRİT BOLU ofis projemiz tüm ihtiyaçlarınıza cevap verecek” dedi.

“Belediyenin kapıları sizlere sonuna kadar açık”

Bolu’nun en önemli eksikleri arasında fuar ve kongre merkezi olduğunu vurgulayanve  bu eksikliğin en kısa zamanda kapatılması gerektiğini  belirten Demirkol, “Yenilikçi fikirler ve bu fikirlerin ürüne dönüşmesi noktasında maalesef hem atölyelerimiz hem de proje destek ekiplerimiz yetersiz. Seçildikten ve meclis üyelerimiz ile birlikte çalışmaya başladıktan sonra belediyemizde bilim kurulları oluşturacağız. Kritik kararların ortak bir şekilde alındığı mekanizmayı oluşturmamız gerekiyor. Bolu’da bir belediye başkanı olarak değil bir kardeşiniz olarak belediyenin kapılarının sizlere sonuna kadar açık olduğu bir belediye vaat ediyorum. Sizlerin böyle bir sıkıntımız var böyle bir derdimiz var dediğinizde bu kamu zararına sebep olmuyorsa, birini birinin önüne ayrıcalıklı geçirmiyorsa belediye şehrin anne babasıdır arkayı toplar, yardım eder, onun istihdamına katkı sağlar işini kolaylaştırır. Belediyenin tüm imkanlarının doğru, etkin, kul hakkına girilmeden sunulmasını gerektiğini çok kıymetli buluyorum. İstişare kültürümüzle beraber yönettiğimiz, her zaman toplantı halinde, her zaman telefonun ucunda, neredeyseniz geliyorum konforunda bir dönem vaat ediyorum. İstişarenin olmadığı bir yerde bereket olmaz. Bereketin olmadığı yerde huzur olmaz. Huzurlu, bereketli, istişareli bir Bolu olmasını, seçimlerinde bu şekilde bu hayırla sonuçlanmasını temenni ediyorum. Hayallerimizin gerçekleştiği, çocuklarımıza emanet edebileceğimiz bir Bolu’yu birlikte inşa edebiliriz. Ben bu hayal ve heyecan ile çalışıyorum.” ifadelerini kullandı.

Ticaret ve Sanayi Odası’nda ki programın ardından 31 Mart’ta yapılacak olan seçim çalışmaları için Kasaplar Mahallesi, Paşaköy Mahallesini ve NARVEN’i ziyaret eden Demirkol ve beraberindekiler, vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılandı. Her iki mahallede ve NARVEN ’de vatandaşlara hitap eden Demirkol, Bolu’nun ve mahallelerinin sorunlarını yakından takip ettiğini dile getirerek seçildiğinde bu sorunları çözüme kavuşturacağının sözünü verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420