Bolu Belediyesi ve Tüm Yerel-Sen Arasında Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı

Bolu Belediyesi ile Tüm Yerel Yönetim Çalışanları Sendikası (Tüm Yerel-Sen) arasında Sosyal Denge Sözleşmesi imzalandı. Buna göre yeni artış oranı yüzde 120 oldu.

Bolu Belediyesi bünyesinde görev yapan memurlar enflasyona ezdirilmiyor.

Bu kapsamda Bolu Belediyesi ile Tüm Yerel-Sen (Tüm Yerel Yönetim Çalışanları Sendikası) arasında yeni bir Sosyal Denge Sözleşmesi imzalandı.

Yeni sözleşmede imzaları Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Mücahit Dede attı.

“Çalışanlarımızın Mutluluğu ve Refahı Bizim için Değerli”

Çalışanların mutluluğu ve refahı kendileri için çok değerli olduğunu kaydeden Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, yaptığı açıklamada, “Bolu Belediyesi olarak çalışanlarımızın mutluluğu ve refahı için elimizden geleni yapmaya gayret ediyoruz. Bu kapsamda memur ve kadro karşılığı tam zamanlı sözleşmeli personelimizi kapsayan Sosyal Denge Sözleşmesini tavan ücret olan yüzde 120 oranına taşıdık. Çalışanlarımız bu oranda sosyal denge tazminatı ödemesi alacaklar.” dedi.

“Oranı Geçtiğimiz Yılın Üzerine Çıkardık”

İmzalanan sözleşmenin 3 aylık dönemi kapsadığını vurgulayan Özcan, “1 Ocak 2024 ile 31 Mart 2024 tarihlerini kapsayacak olan bu sözleşme ile rakamları geçtiğimiz yılın üzerine çıkarmış olduk. Bolu’muza kıymetli çalışanlarımız ile birlikte hizmet ediyoruz. Yapılan her türlü hizmetin en önemli unsuru şüphesiz ki çalışanlarımızdır. Dün olduğu gibi yarın da ekip ruhuyla, değerli vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmak için aralıksız olarak çalışmaya devam edecek ve Bolu’muzu hep birlikte ileriye taşıyacağız. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Memur ve kadro karşılığı tam zamanlı sözleşmeli personelimizi kapsayan bu toplu sözleşmenin çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

“Memnuniyet Duyduk”

Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Mücahit Dede’de sözleşme kapsamında üyelerin kadrolarına göre tavan ücret üzerinden sosyal denge tazminatı almaya hak kazanmaları dolayısıyla duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a teşekkür etti.

01.01.2024 – 31.03.2024 tarihlerini kapsayan sosyal denge sözleşmesi imza törenine Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Sedat Gülener, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdür V. Mehmet Ağan, Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Mücahit Dede, Tüm Yerel-Sen Genel Örgütlenme Sekreteri Devrim Onur Erdağ, Tüm-Yerel Sen Basın Yayın ve Eğitim Sekreteri Doğan Altun ile Bolu Tüm Yerel Sen İl Temsilcsi Mustafa Kemal Sezer katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420