BOLU’DA MUHTEŞEM GECE GERÇEKLEŞTİ-“100. YILINDA CUMHURİYETE KANAT GERENLERE SAYGI GECESİ”

Bolu Platformu, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılına özel, “100. Yılında Cumhuriyete Kanat Gerenlere Saygı Gecesi” programı BAİBÜ Bordo Salonda, başta ATATÜRK ve Bolu’nun unutulmaz yüce değerli insanları saygıyla anılırken bol ödül ve müzik ziyafetleriyle salonu dolduranlara muhteşem bir gece yaşatıldı.

HABER: Fatma Marmara

16 Aralık 2023 Cumartesi akşamı saat. 18.30’da Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Bordo Salonda gerçekleşen,Bolu Platformu tarafından düzenlenen “100. Yılında Cumhuriyete Kanat Gerenlere Saygı Gecesi” programında, başta Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu, Büyük Lider Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere Cumhuriyete Kanat Gerenler Kuşağının Timsali Mustafa İzzet BAYSAL, Cumhuriyete Kanat Gerenler Kuşağının Örnek Kadını Mebrure BAĞIŞĞİL, Cumhuriyete Kanat Gerenler Kuşağının Yorulmaz Neferi Ahmet BAYSAL, Cumhuriyet Hükümetlerinde En Üst Düzey Görevlerindeki (45 ve 46. Hükümet Devlet Bakanı) Bolulu Kazım OKSAY şükran duygularıyla anıldı ve plaketleri Bolu valisi Erkan KILIÇ tarafından takdim edildi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan gecede protokol konuşmaları, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ve Cumhuriyete Kanat Gerenlerle ilgili değerli katılımcıların sinevizyon görüntüleri, Bolu Gazel Folklor Spor Kulübü’nün folklor gösterileri ile devam eden gece, plaketlerin takdimi ardından müzik ziyafeti ile sona erdi.

Gecenin en anlamlı bölümü Bolu Platformu’nun İzzet BAYSAL’a; “YÜZYILIN HAYIRSEVERİ” unvanının verilişinin açıklaması oldu.

Programda Bolu’da: 24.06.1985-15.08.1991 tarihleri arasında Valilik yapan Gökhan AYDINER’e, 17.05.1996-07.08.2000 tarihleri arasında Valilik yapan Nusret MİROĞLU’na, 09.08.2000-17.09.2004 tarihleri arasında Valilik yapan Mehmet Ali TÜRKER’e, 22.09.2004-05.04.2008 tarihleri arasında Valilik yapan Ali SERİNDAĞ’a, 24.02.2014-04.02.2015 tarihleri arasında Valilik yapan Ahmet ZAHTERİOĞULLARI’na plaketleri Bolu valisi Erkan KILIÇ tarafından verildi. 04 Mart 2015-05 Kasım 2015 tarihleri arasında Bolu’da Valilik yapan Aydın BARUŞ ve 6 Kasım 2018-18 Mayıs 2022 tarihleri arasında Bolu’da Valilik yapan Ahmet ÜMİT adına plaketlerini Bolu Valisi Erkan KILIÇ aldı. Programın sunuculuğunu yapan Sanatçı Melda YÜCEL’e, gecede muhteşem sesleri ile seyircilerin kulaklarına müzik ziyafeti sunan Türkiye’nin değerli sanatçıları Hakan AYSEV, Melihat GÜLSES ve Sıdıka KİLİTÇİ’ye plaketleri takdim edildi. Cumhuriyetin 100. Yılında “Bolu’da değişik dallarda örnek, , Bolu’ya değer katmış olan değerli isimlere de plaketleri verildi. Bolu Platformu Başkanı Orhan UÇAR’a plaketi İzzet BAYSAL Vakfı Başkanı Ahmet BAYSAL tarafından takdim edildi.

Bolu’da farklı alanlarda “Cumhuriyetin 100. Yılına Değer Katanlar” adına;

Hukuk Dalında: Yener BANDAKÇIOĞLU, Eğitim Dalında: M. Yaşar EYÜBOĞLU, Sağlık Dalında : Mesut KALAYCIOĞLU adına Emine KALAYCIOĞLU,  Tuncay ÖZBAKIR ve Turgay ÖZBAKIR, Sanayi Dalında: Emin SEMERCİOĞLU, Tarım Dalında: Şerafettin ERBAYRAM adına Kamil ERBAYRAM, Sanat Dalında: Emin BARIN adına Tevfik BARIN, Bilim Dalında: Prof. Dr. Ercan YILMAZ, Turizm Dalında: Mazhar MURTEZAOĞLU adına Emine ERGÜL, Gazilerimiz Adına: Kore Gazisi Cemil YILDIZ, Seçilmiş Kadınlar Adına: Züriye DOĞANÖZ, Spor Dalında: Saip GARİPOĞLU, Suat ÇELEN, Esnaf Zanaatkarlar Adına: İsmail CANPOLAT’a Teşekkür Plaketleri takdim edildi.

Bolu’daki Marka Kuruluşlar Adına;

GENTAŞ: Ahmet KAHRAMAN adına Orhan KAHRAMAN, BOLÇİ: Hasan AKSOY, BAŞOĞLU KABLO: H. İbrahim  BAŞOĞLU, NARVEN: Halit YILDIZ, ERPİLİÇ: Ali ERİCEK, BEYPİLİÇ: Sait KOCA, AKPİLİÇ: M. Fahrettin AKSOY’a Teşekkür Plaketleri takdim edildi.

“SAYGI, MİNNET, ÖZLEMLE ANIYORUM”

Programın açılış konuşmasını yapan Bolu Platformu Başkanı Orhan UÇAR; “Sizlerle bir araya gelmekten duyduğum onuru ifade ederek başlamak istiyorum. Birbirinden değerli müstesna şahsiyetlerin buluştuğu bu gecenin, sizlere minnettarlığımızı ifade etmek için güzel bir fırsat olduğu kanaatindeyim. Gazze’de yaşanan acı olaylar için hepimiz çok üzgünüz. Biran önce bu acının son bulmasını, Filistin halkının özgürlüğe kavuşmasını temenni ediyoruz. Tam da bu günlerde özgürlüğün toplum için ne kadarda önemli olduğunun anlaşıldığı şu anda bu akşam Cumhuriyetin 100. Yılını kutlamakta beraberiz. Bu kapsamda bu akşam geçmişlerimizi, geçmiş değerlerimizi onurlandıracağız ve gelecekteki değerli büyüklerimize saygı ve şükranlarımızı sunmak için bir aradayız. Cumhuriyet’in 100. Yılında bize özgürlüğü ve bu güzel günleri yaşatman için savaşan, canlarını veren başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere dava arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, atalarımızı saygı ve minnetle, özlemle anıyor, rahmet diliyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun. 100. Yılda, sağlık alanında, eğitim alanında eserlerle bizlere ışık tutmuş olan İzzet BAYSAL’ı rahmetle, minnetle, özlemle anıyorum. Ondan aldığı bayrağı bizlere ışık tutarak taşıyan Ahmet BAYSAL amcamıza sağlıklı, huzurlu günler diliyorum. Geçmiş dönemde hizmet etmiş olan değerli valilerimiz geldiniz, teşvikleriyle bizleri onurlandırdılar. Hepsine çok teşekkür ediyorum.” diye ifade etti.

“SİZLER GİBİ MÜSTESNA İNSANLARIN GELECEK NESİLLERE ÖRNEK OLMASINI TEMENNİ EDİYORUM”

Bolu Valisi Erkan KILIÇ, Cumhuriyetimizin bugünlere gelmesinde fedakarca çalışmalar yürüten ülkemizin ve Bolu’nun örnek şahsiyetlerine önemli dilek ve temennilerde  bulunarak; “Bu özel gecede, rahmetle andığımız Merhum İzzet BAYSAL’ın değerli bir mirası olan İzzet Baysal Vakfının Başkanı Sayın Ahmet BAYSAL Beyefendi’ye, eğitimdeki öncü katkıları ile bilinen Sayın Mebrure BAYSAL BAĞIŞGİL Hanımefendi’ye ve başarılı devlet adamlığı ile tanınan, Bolu milletvekilliği ve 45,46. Hükümet Devlet Bakanlığı, 45. Hükümet Sanayi ve Ticaret Bakanlığı yapmış Sayın Kazım OKSAY Beyefendi’ye birer plaket takdim ederek onların bu topluma katkılarına ve başarılarına saygılarımızı sunacağız.

Sayın Ahmet BAYSAL Beyefendi, Sayın Mebrure BAĞIŞGİL Hanımefendi ve Sayın Bakanımız Kazım Oksay Beyefendi; ülkemizin ve Bolu’nun örnek şahsiyetleri olarak Cumhuriyetimizin bugünlere gelmesinde fedakarca çalışmalarınızla payınız çok büyüktür. Sizler gibi müstesna insanların gelecek nesillere örnek olmasını ve Cumhuriyetimizi nice yüzyıllara taşıyacak yeni nesillerin, yolunuzu takip etmesini temenni ediyorum. Etkinliğimize değer katan ve bu özel gecemizi onurlandıran Bolu’muza hizmetleri çok kıymetli olan valilerimiz; Sayın Gökhan AYDINER, Sayın Nusret MİROĞLU, Sayın Mehmet Ali TÜRKER, Sayın Ali SERİNDAĞ, Sayın Ahmet ZAHTEROĞULLARI ve görev yapan tüm valililerimize şahsım ve Bolulu hemşerilerim adına teşekkür ediyorum. Sizlerin bu geceyi daha anlamlı kılacağına inanıyor, teşriflerinizden dolayı memnuniyet duyuyoruz” şeklinde konuştu.

“İZZET BAYSAL VAKFI, BOLU’NUN HER ALANDA YAPTIĞI KALKINMA HAMLESİNE DESTEK OLMAKTADIR”

İzzet Baysal Vakfı Başkanı merhum İzzet BAYSAL’ın kurucusu olduğu İzzet Baysal Vakfı’nı Bolu için önemli bir değer şeklinde nitelendiren Vali Kılıç; “İzzet Baysal Vakfı, Bolu için büyük bir değerdir. Öncelikle Bolu iline ve Bolu halkına olmak üzere ülkemizin her yerine her vatandaşına imkânları dahilinde ulaşmayı amaçlayan ve bunu başarılı bir şekilde ifa eden Vakfımızın eğitim, sağlık, kültür alanında yaptığı yatırımlar Bolu’nun her alanda yaptığı kalkınma hamlesine destek olmaktadır. Merhum İzzet BAYSAL, doğduğu topraklara olan sevgisini ve bağlılığını ömrü vefa ettiği sürece yaptığı hayır işleri ile göstermiş; ebediyete irtihalinden sonra da kurduğu vakıf sayesinde kaldığı yerden devam etmiştir.

Düşünceleriyle, mütevazi hayatıyla herkese örnek teşkil eden gönül insanını bu vesile ile bir kez daha rahmet ve minnetle yad ediyorum. Onun bıraktığı bayrağı lâyıkıyla taşıyan İzzet Baysal Vakfının Başkanı Sayın Ahmet BAYSAL’a ve Mütevelli Heyeti’nin değerli üyelerine şükranlarımı sunuyorum. Sahne alacak olan değerli sanatçılarımız Melihat GÜLSES ve Hakan AYSEV’i bu geceyi sanatlarıyla renklendirecekleri için şimdiden tebrik ediyorum. Sizlerin katılımıyla bu gece daha da özel olacak. Bu vesileyle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla, aziz şehitlerimizi de minnetle anıyor, kahraman gazilerimize de sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Bu anlamlı program için aramızda olan değerli valilerimize de teşekkür ediyor, keyifli bir gece geçirmenizi temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420