Başkan Özcan Talimat Verdi, Afgan Derneğinin Tabelası İndirildi

Bolu’da Afganlar dernek kurup tabela astılar! İhbar üzerine adrese giden Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Ben zaten bunların bir araya gelmesine karşıyım. Ne yaptıkları ne ettikleri belli değil.” diyerek izinsiz asılan tabelayı indirtti.

Bolu’da “Bu kadarı da pes!” dedirten bir dernek kuruldu. Kentte yaşayan Afganlılar “Bolu Afganistan Gençleri Sosyal Kültürel ve Yardımlaşma Derneği” adlı bir dernek kurup, dernek binasına tabela astı. Asılan tabelayı gören vatandaşlar durumu Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a ihbar etti.

İzinsiz asıldığı ortaya çıktı

İhbar üzerine Başkan Tanju Özcan dernek binasına gitti. Dernek binasına girmek isteyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kapının kilitli olduğunu fark etti. Ardından Zabıta Müdürü Hakan Yılmaz’ı telefon ile arayan Özcan, asılı dernek tabelası için resmi iznin olup, olmadığını sordu. Tabelanın izinsiz asıldığını öğrenen Özcan, Zabıta Müdürü’ne tabelanın derhal kaldırılması talimatı verdi.  Başkan Özcan’ın talimatı sonrası adrese gelen Bolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Bolu Afganistan Gençleri Sosyal Kültürel ve Yardımlaşma Derneği’nin izinsiz tabelasını asılı olduğu yerden indirdiler.

“Ne yaptıkları ne ettikleri belli değil”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, yaptığı açıklamada, ihbar üzerine adrese geldiğini belirterek, “Yani gerçekten asmışlar. Bir vatandaşımız ihbar etmişti bize. Ben böyle tabelaların asılmasını yasaklamıştım. Bu dernek valilikten izinli mi değil mi bilmiyorum. Hiçbir zaman Arapça tabela asılamayacağını veya sığınmacıların bu şekilde bir araya gelmesine izin vermeyeceğimi söylemiştim. Zabıta Müdürünü arayalım, gerekli işlemi derhal yapsın. Ben zaten bunların bir araya gelmesine karşıyım. Ne yaptıkları ne ettikleri belli değil.” ifadeleri kullandı.

“İzin verenler gelsinler bu tabelayı benden istesinler!

Özcan, derneğin kurulmasına izin veren yetkililere de seslenerek, “Tabi şunu da söyleyeyim; eğer bu derneğe valilik ruhsat vermişse ben kendilerine bir kez daha düşünmelerini tavsiye ediyorum. Böyle izinler vererek sığınmacıların Bolu’ya yerleşmesini teşvik mi etmek istiyorlar? O zaman biz niye mücadele ediyoruz? Kim izin verirse versin bu tür tabelalara Bolu’da asla müsaade etmeyeceğim. Kararlıyım. İşin ucu nereye giderse gitsin… Bizden habersiz Bolu’da kimse izinsiz tabela falan asamaz. Bu derneği açanlar, bu derneğe izin verenler gelsin bakalım bu tabelayı benden istesinler.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420