Göynük Belediye Başkanlığı Aday Adayı Mehmet DEMİRÖZ

Mehmet DEMİRÖZ, Göynük Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı.

Mesleğini icra etmek için aday olduğunu vurgulayan Mehmet DEMİRÖZ, ; “Biliyorsunuz meslekler Türkiye’de, hukukçular hukuk fakültelerinden mezun olurlar, hakimlik, savcılık, avukatlık yapmak için. Tıp fakültelerinden mezun olanlar doktorluk yapmak için. Şehir plancıları da hele hele şehir plancısı olup üzerine birde işletme yüksek lisansı sahip olan şehir plancılarının yapabilecekleri en faydalı iş mesleklerini icra etmek. O da şehir yönetimidir. Şehir yönetimi de belediye başkanlığından geçer. Dolayısıyla şehirlerin şehir plancıları tarafından yönetilmesinin ciddi derecede fark yaratacağına inanıyorum.” dedi.

“GÖYNÜK’Ü TÜRKİYE YY. ÖRNEK OLACAK BİR ŞEHRE DÖNÜŞTÜRMEK”

Neden aday olduğunu, nasıl bir belediyecilik olması gerektiğini ve vizyonunu anlatan Mehmet DEMİRÖZ; “20 yıllık üst düzey belediyecilik ve özel sektör deneyimimi Memleketime aktarmak, deneyimimi Diyarı Akşemseddin sakinlerine Göynük’e aktarmaktır. Göynük’ün öncelikli sorunlarını çözüme kavuşturmaktır. Göynük’ün ülke ve uluslararası arenada tanıtımını sağlamak, alt ve üst yapı sorunlarını çözüme kavuşturmaktır. Dünya şehircilik standartlarını yakalamış, Türkiye Yüz Yılına örnek olacak bir Şehre dönüştürmek. Araştırma ve Geliştirmeye (Ar-Ge)’ye dayalı, katılımcı ve halka açık, teşkilat ile uyum içinde çalışan, sosyal (vatandaşların problemleri ile ilgilenen), çevreci (hava, su, toprak, gürültü, görüntü v.s. kirliliklerinden arınmış) her mahallesine eşit şehircilik standartlarının uygulandığı bir belediyecilik anlayışına dönüştürmek için adayım.”diye ifade etti.

ÇÖZÜM VE MİSYONU

Problemlerin çözümü için gerekli enstrümanları ve misyonunu açıklayan Mehmet DEMİRÖZ; “ Bilgi birikimi, tecrübe, beşeri ilişkiler, yurtiçi yurtdışı kaynaklarımla Göynük’ü kültür, turizm, dinlenme ve huzurlu bir yaşam merkezi yapmaktır. Doğalgaz, kesintisiz su temini, itfaiye hidratları, Ulaşım ve otopark problemlerinin çözümü, derelerin dünya standartlarında ıslahı, Zafer Kulesi’ne ulaşımın kolaylaştırılması ( yatay asansör- füniküler) çözüm ve misyonlarımız arasındadır. 2018 yılından beri 5,5 yıldır Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıklarını Koruma Üyesi olmamdan dolayı, tarihi eserlerin yoğun olduğu bir ilçe olan Göynük’te de tarihi eserlerin korunması, gelecek nesillere aktarılması yönünde bilinçli bir belediye başkanlığı yapabileceğimi, kurullarla uyum içerisinde çalışacağımı da belirtmek istiyorum.”dedi.

MEHMET DEMİRÖZ KİMDİR:

1964 Yılı Göynük doğumlu Mehmet DEMİRÖZ, 1988 Yılında “İstanbul Teknik Üniversitesi (İ.T.Ü.) Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlaması Bölümünden birincilikle mezun oldu. İşletme Yüksek Lisansı MBA Amerika’da tamamladı. Devlet Planlama Teşkilatında DPT uzman görevlisi olarak GAP projesinde çalıştı. GAP’ın 20 yıllık stratejik yönetim planlarının hazırlanmasında görev aldı. Üç ay Devlet Planlama Teşkilatı projesinin master plan çalışmasını yapan Yüksel İnşaat ve Nippon Koei (Japon Firması) de görev alıp projelerini hazırladı. Türk öğrencileri ve dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen öğrencilerin Amerikan üniversitelerinde yerleştirmeleriyle ilgili İSRA şirketi kurdu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, katı atık ve çöplerle ilgili İSTAÇ A.Ş. kurucu elemanlarından olan Mehmet DEMİRÖZ, genel müdür yardımcılığı görevinde bulundu. Katı atıkların işletilmesi ile ilgili ve aynı zamanda tıbbi atıkların ilk defa İstanbul’da hastanelerden toplanıp bertaraftı ile ilgili plan ve programları yaptı. Daha sonra oradan BELBİM A.Ş. geçti ve yaklaşık 2 yıl genel müdür yardımcısı olarak görev yaptı. Akbil başta olmak üzere yedi adet birim daha bana bağlı olarak çalıştı. Daha sonra özel sektöre geçti ve burada da 2 yıl Genel Müdür olarak çalıştı.

 1999-2004 tarihleri arasında Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliğinde, aynı zamanda İmar ve Yatırımlardan Sorumlu Başkan Danışmanı, görevinde bulundu. 2004 tarihinde Üsküdar Belediyesi’nde Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 2018 yılından beri, yaklaşık 5,5 yıldır Kültür Varlıklarını Koruma Kurullarında önce İstanbul, şuanda da Van kurulunda görev yapmakta. Haber: Fatma Marmara  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420