BGC Afetzedelerin Yanında

Türkiye’yi derinden sarsan deprem felaketinin ardından Bolu Gazeteciler Cemiyeti olarak bizlerde yaraların sarılmasına bir nebze katkı sunmak için Bolu Valiliği ve AFAD ile temaslarımız devam ediyor.

Bolu Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Gerek yönetim kurulu üyelerimiz gerekse iş insanları ve sivil toplum kuruluşlarıyla bölgeye gönderilecek yardımlar konusunda görüşmelerimiz sürmektedir. Bolu’dan deprem bölgesine giderek afetzedelerin yardımına koşan Bolu Doğa Sporları ve Offroad Kulübü üyeleri ve sivil toplum kuruluşlarına maddi destek sağlarken bölgedeki Gazeteciler Cemiyeti başkanları ile görüşerek acil ihtiyaçların karşılanması yönünde çalışmalarımız devam etmektedir. Bolu Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyemiz İsmail Mesut Yılmaz Hatay’da ekiplerle birlikte enkazlarda çalışmalara katılarak destek vermektedir. Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Kemal Ersan yarın depremin vurduğu Kahramanmaraş’a giderek çalışmalara katılacak. Ayrıca BGC Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Mesut Yılmaz, bulunduğu Hatay’da Gazeteciler Cemiyeti ile temasa geçerek Bolu Gazeteciler Cemiyeti’nin desteğiyle yardımların ulaştırılması için zorlu koşullarda çalışmalarını sürdürmektedir.

Bölgedeki afetzedelerin acil ihtiyaçlarının giderilmesi anlamında bizlerde Bolu Gazeteciler Cemiyeti olarak afetzedelerin acısını anlıyor ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bölgedeki cemiyet başkanlarıyla görüşmelerimiz devam ederken depremin vurduğu illerdeki seyyar mutfaklara gıda desteği sağladık ve eksiklerin giderilmesi konusunda da  bölgedeki yetkililerle temaslarımız devam etmektedir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420