Bolu Belediyesinden Deprem Bölgesine Yardım

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7.7, Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde 6,4, Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde 7.6 büyüklüğünde meydana gelen, civar illerde de yıkımlara neden olan depremler sonrası Bolu Belediyesinden deprem bölgesine yardım gönderildi.

 Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, deprem sonrasında sosyal medya hesabından Bolu halkına giyecek yardımında bulunulması için çağrıda bulunması üzerine Bolu halkı deprem bölgesine gönderilmek üzere yüzerce giysi malzemesini yetkililere teslim ettiler.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan; “Çok büyük bir afet yaşadık. Biz geçmişte bu depremi yaşadığımız için daha bilinçliyiz. Daha tecrübeliyiz. İlk etapta o bölgede yaşayanların neye ihtiyacı olabileceği listesini çıkardık. -5 tır yardım malzemesi -2 tır su -5 bin adet gıda kolisi -50 bin adet ekmek -Binlerce konserve -35 gönüllü personel -İtfaiye arama kurtarma ekibi An itibariyle deprem bölgesine yardımlarımız yolda..”dedi.

Ayrıca deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmalarına katılmak için Bolu Belediyesinden iş makineleri de gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420