Ücretsiz Yemek Hizmetinden Yararlanan Öğrenci Sayısı 5 Milyon’a Ulaştı

T.C.Milli Eğitim Bakanlığının “Ücretsiz Yemek Uygulaması” kapsamında ücretsiz yemek hizmetinden yararlanan öğrenci sayısı 6 Şubat tarihi itibarıyla 5 milyon’a çıkmış olacak.

T.C.Milli Eğitim Bakanlığının “Ücretsiz Yemek Uygulaması” kapsamında 2022-2023 eğitim öğretim yılının ikinci döneminden itibaren okul öncesi eğitimdeki öğrencilerin tamamı ücretsiz yemek hizmetinden  yararlanacak.

Ayrıca taşımalı eğitimden yararlanan öğrencilerin devam ettiği ve pansiyonu bulunan okullardaki ücretsiz yemekten yararlanacak öğrenci sayısı da artırıldı. Bakanlığın bu uygulamasıyla ücretsiz yemek hizmetinden yararlanan öğrenci sayısı 6 Şubat 2023 tarihi itibarıyla 1,8 milyon’dan 5 milyon’a çıkmış olacak.

Yemekler öğrencilerin ihtiyaçları ve yaşları dikkate alınarak Bakanlığın ücretsiz yemek uygulaması kapsamında öğrencilerin ihtiyaçlarına göre fiziki koşullar sağlanarak en iyi ve kaliteli hizmeti sunmak için tüm hazırlıklar tamamlandı. Meslek Liseleri de ücretsiz yemek hizmetinde aksama yaşanmaması için gerekli tüm tedbirleri aldılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420