Mengen’de Sağanak Yağış Su Taşkınlarına Neden oldu

Mengen ilçesinde, etkisi artıran sağanak yağış, Türkbeyli Mahalesi’nde bulunan çayda taşkına neden oldu. Yoğun yağış ve taşkın nedeniyle ilçe sular altında kaldı.

Bolu’nun Mengen ilçesinde, iki gündür devam eden yoğun yağışlar sebebiyle Mengen Çayı’nın debisinin artması,  dere yataklarından gelen sel suları, ilçede ve kara yollarında zararlara yol açtı. Pazarköy-Eskipazar yolunda kayma ve aşınma meydana geldi. İlçede; Mengen Kaymakamlığı, Mengen Belediyesi, İl Özel İdare, karayolları, DSİ, AFAD, Türk Kızılay, orman işletme, emniyet ve jandarma, UMKE ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.

Mengen Belediyesi’nin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda da şu ifadelere yer verildi: “İlçemizde devam eden yoğun yağışlar sebebiyle Mengen Çayında sel sularının dere yatakları ve kara yollarında önemli zararlara yol açtığı görülmektedir. Devam eden yoğun yağışlar nedeniyle Çay ve Dere kenarlarına yakın ikameti ve işyeri olan vatandaşlarımızdan can ve mal güvenlikleri için dikkatli olmalarını rica ediyoruz.”

https://www.facebook.com/huseyinvarlikmengen/videos/713704629916478

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420