Turizm Otelciliğin ADE Proje Toplantısı Mallorca’da Gerçekleşti

Turizm Otelcilik koordinatörlüğündeki ADE “Okulunuzu Modern, Dijital Eğitim Gereksinimlerine Göre Düzenleyin” adlı proje toplantısı İspanya’nın Mallorca adasında yapıldı.

İzzet Baysal Abant Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Turizm Otelcilik) koordinatörlüğünde yürütülmekte olan “Okulunuzu Modern, Dijital Eğitim Gereksinimlerine Göre Düzenleyin” (ADE/2020-1-TR01- KA226-VET-098418) adlı projenin ilk yüz yüze toplantısı Türkiye’den Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İBAMTAL; Polonya’dan CWEP, İspnaya’dan Sea Teach S.L ve Bulgaristan’dan Know and Can’in katılımlarıyla Mallorca’ da gerçekleştirilmiştir.

Toplantıya; Bolu Milli Eğitim Müdürü Dr. Cemil SARICI, Bolu MEM Arge Mustafa SOYDAN ile İbamtal’dan Okul Müdürü Ayhan VURAL, İlksen Oben ERUÇAR, Bülent YALÇIN, Mustafa KARAKAYA katıldı.

Toplantıda; Bulgaristan ve Polonya toplantıları ne zaman olacağı konusu ele alındı. Proje ürünleri olarak çıkacak olan her 5 kitabın içeriği, konu başlıkları ve formatı belirlendi. Kitapçıklarla ilgili çalışma takvimi gözden geçirildi. Proje ortaklarından Polonyalıların Web Sayfasını oluşturacağı, ana yüzü içerikleri paylaşılacağı, yüklenecek videolar, eğitim içerikleri ile bağlantıları konuşulup tartışıldı. Web sayfasının ana sayfası, içerikleri ve güvenliğiyle ilgili konuşlar tartışıldı. Mesleki eğitimde öğretmen, veli, öğrenci, idareci ve sektörden alınan eğitimle ilgili sonuçlar, eğitim platformunun detayları değerlendirildi ve ortakların proje ile ilgili ülkelerinde gerçekleştirdikleri çalışmaları paylaşıldı. Ortakların görevleri ve sorumlulukları hatırlatıldı. Mesleki eğitime uluslararası alanda büyük katkı sağlayacağı bu toplantıyla bir kez daha görülmüş oldu. Projenin bir sonraki toplantısı Ekim 2022’de Rzeszów-Polonya’da yapılacağı kararlaştırıldı. Haber: Fatma Marmara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420