Turizm Otelcilik Proje Üretmeye Doymuyor

Proje okulu olan Bolu İzzet Baysal Abant MTAL, (Turizm Otelcilik) Ulusötesi AB projeleriyle haklı unvanını koruyor.  

Daha önce “VİVA CUİSİNE” AB projesi yapan İzzet Baysal Abant Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Proje Okulu, yeni üç projesi ile bu atılımlarını sürdürüyor.

Bolu İzzet Baysal Abant Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, “Mesleki Eğitimde Dijitalleşme” projesi olan “ADE” (“Adjust Dijital Education” ADJUST YOUR SCHOOL TO THE CHALLENGES OF MODERN DİGİTAL VOCATİONAL EDUCATİON – “Dijital Eğitimi Ayarlayın”)  bir diğer “Dvet” (Mesleki Eğitimde Okullarda Dijital Dönüşümün Desteklenmesi) projesi ayrıca “eTwinning” AB projeleri kapsamında etkinliklerini sürdürüyor.   

Bolu İzzet Baysal Abant MTAL Müdürü Ayhan Vural Projelerle ilgili bilgi paylaşımında; “ADE projesi ile dijital mesleki eğitim fırsatlarını tanıtarak turizm alanında mesleki eğitimin devamlılığını sağlanmasına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Proje ile turizm de dijital mesleki eğitim için bir dizi rehber geliştirilmesi hedeflenmektedir. Yöneticiler, öğretmenler, öğrenciler ve ebeveynler için dijital çözümler sunacak, dijital yeterlik engellerini ortadan kaldırmak için program ve hedefler ortaya koyacaktır. ADE ve Dvet projeleri kapsamında ‘O9 Mayıs Avrupa günü’, ‘10 Mayıs Turizm Şenliği’, ‘12 Mayıs İzzet Baysal Şükran Günleri’, ‘24 Mayıs Türk Mutfağı’ günlerinde Örümcek Stant açılarak ajanda kalem dosya broşür ile yaygınlaştırma faaliyetleri yapılmıştır. Ayrıca 09 Haziran‘da ADE projesi kapsamında İspanya’ya ilk yurtdışı hareketlilik gerçekleşecektir.

D-Vet projesi ile mesleki eğitim okullarında dijital dönüşümün desteklenmesi, Avrupa’da mesleki eğitim öğretmenlerinin eğitim de çevrimiçi öğretim kullanımının desteklenmesi ve geliştirilmesi hedeflenmektedir. D-Vet Projesi kapsamında 26-30 Haziran tarihleri arasında Çek Cumhuriyetinde Ulus Ötesi toplantı gerçekleşecektir. D-Vet Proje anketleri velilere, öğrencilere, öğretmenlere, idarecilere uygulanmış ilk veriler toplanarak sonuçları değerlendirilmiştir.” dedi. Haber: Fatma Marmara

(Bolu IBAMTAL EU PROJECTS )https://www.youtube.com/channel/UCCQ_P17dH7jR59a7muf4xlg

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420