Solmaz Baysal’a İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk Ödülü Verildi

33. İzzet Baysal Şükran Günleri programı kapsamında 15 senedir düzenli olarak verilen İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk Ödülünün sahibini Solmaz Baysal oldu.

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Konferans salonunda düzenlenen, BAİBÜ Güzel Sanatlar Fakültesi üyelerinin müzik dinletisiyle başlayan ödül törenine İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal ile eşi Solmaz Baysal’ın yanı sıra Bolu Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yılmaz, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş, kurum müdürleri, siyasiler ve davetliler katıldı.

“Ödülünün sahibi değerli büyüğümüz Solmaz Baysal’dır”

Programda ödül kazanan ismi açıklayan Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş; “2022 İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk Ödülünün sahibini açıklamak istiyorum. Öncelikle ödülümüzün 15’nci sahibini tebrik ediyor, ilimize kazandırdıkları ve hediye ettikleri değerler için buradan da kendilerine teşekkür ediyoruz. İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk Ödülünün sahibi İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal’ın her mücadelesinde onun yanında en büyük dayanağı, desteği ve hiç kaynağı olan, elini hiçbir zaman bırakmayan, en az kendisi kadar hayırsever, en az kendisi kadar duyarlı, can yoldaşı hayat arkadaşı değerli büyüğümüz Solmaz Baysal’dır. Kendilerini kutluyoruz, sağlıklı ve uzun ömürler diliyoruz.”ifadelerini kullandı.

İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal; “Şimdiye kadar İzzet Baysal Şükran Ödülü verileli 15 yıl oldu. Bu kadar beni duygulandıran bir ödül olmadı. Ödül İzzet Baysal’ın izinden giden kişilere veriliyor. Rahmetli amcam İzzet Baysal her muharrem ayında biliyorsunuz aşure yapılır. Eşim Solmaz da benim vasıtamla her muharrem ayında Sarıyer’e, amcama 1 tencere aşure gönderirdi ve emin olun, o rahmetli büyüğümüz Bolu’nun babası İzzet Baysal o küçük aşure için üşenmez Solmaz’a mektup yazardı. Mektupta, ‘Sevgili kızım Solmaz, gönderdiğin aşurelere çok teşekkür ediyorum. Şimdiye kadar evde bana yapılanlardan çok farklı senin aşureye kendilerine söyledim. Bundan sonra aşureyi buna göre yapın’ demiş. İzzet Baysal babamız sırf bu nedenle kendisine teşekkür mektubu yazmıştır” dedi.

BAİBÜ Rektörü Alişarlı konuşmasında; “Hayır işi öyle parası olanın yapabileceği bir iş değil onu söyleyeyim. Hayır işi nasip işi yani Allah’ta nasip edecek yapacaksınız. Çok insan var, parası var. Bazıları parasına kıyamadığı için yapmıyor, bazıları hakikaten yapmak istiyor ama yapamıyor çünkü nasip olmuyor. Yani hayır böyle bir şey, Allah var edecek, müsaade edecek bu şekilde olacak. Bu iş nasiple ilgili bir şey, bunu bu şekilde görmek bilmek lazım.. Ne mutlu o nasipten faydalananlara. Bugün ki sosyal sorumluluk projesi de nasipten doğan bir şey. Yani epey bir aday olduğunu başkan söyledi ve büyük bir oy çoğunluğuyla da Solmaz Hanımefendi’ye takdim edilecek. Analarının ak sütü kadar helal olsun” dedi.

 İzzet Baysal Şükran Günleri’nde emeği geçenlere teşekkür eden Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yılmaz, “Burada Baysal Vakfı üyelerini bu gayretlerini her zaman takdirler karşılıyoruz. Burada bizim Kent Konseyimizin aylardır emek vererek çalışarak, benimde aralarında olduğum Haşim başkanım ve çok değerli Kent Konseyi üye arkadaşlarıma emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Dolu dolu bir program yaptılar. İnşallah seneye sağ olursak çok daha güzelini yapacağız. Çalışmalara da şimdiden başlayacağız” ifadelerini kullandı.

 Konuşmaların ardından Ahmet Baysal tarafından, Solmaz Baysal’a ödülü takdim edildi. Program toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420