Binlerce Fide Minik Ellerde Toprakla Buluştu

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Belediyesi Bebek Meyve Ormanı’nda Gazipaşa İlkokulu 2. Sınıf öğrencileri ile bir araya gelerek sebze fidesi dikti. 120 miniğin katıldığı anlamlı etkinlikte, binlerce domates, biber ve salatalık fidesi toprakla buluşturuldu.

Bolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından üretilen domates, biber ve salatalık gibi organik sebze fideleri, Gazipaşa İlkokulu 2. Sınıf öğrencileri tarafından toprakla buluşturuldu. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın da katıldığı etkinlikte, yüzlerce çocuk toprakla uğraşmanın ve üretmenin mutluluğunu yaşadı.

Etkinlik öncesinde çocuklarla konuşan Başkan Özcan; “Çocuklar burada hep birlikte domates, biber ve salatalık gibi binlerce sebze fidesi dikeceğiz. Bugün hepiniz birer çiftçi olacaksınız. Tabi bu sebze fidelerini sadece dikmekle kalmayacağız. Bunlar yetiştiğinde yine hep birlikte burada ürünlerimizi toplayacağız. Peki topladığımız ürünlerde ne olacak diye sorabilirsiniz. Topladığımız ürünleri de İzzet Baysal Caddesi’nde bir stant açacağız ve yine sizler satacaksınız. Oradan elde ettiğimiz geliri ise ya sizlerin belirlediği yoksul öğrencilere yardımda kullanacağız ya okulunuzun ihtiyaçlarında kullanacağız ya da LÖSEV’e bağışlayacağız. Buna sizler karar vereceksiniz” dedi.

Başkan Özcan daha sonra miniklerle birlikte fideleri dikerek, ‘Can Suyu’ denilen ilk sulamasını da yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420